Սուրեն Առուստամյանը «պայթեցրել է» բեմը Կալիֆորնիայում
Այստեղ Առուստամյանն է խմբի անդամների հետ ( ձախից Մատթեոս Լեչեվայլեր (հարվածային գործիքներ), Բրայան Հարգրով (ստեղնաշարային գործիքներ), Առուստամյան (կիթառ, վոկալ), Ջեյլոն Քինգ (բաս-կիթառ):
Սուրեն Առուստամյանը` բեմում լեգենդար բեք-վոկալիստ Շարլոտե Գիբսոնի հետ:
Սուրենը և Շարլոտեն հանդիպել են Էրիկ Քլեփթոնի համերգի ժամանակ, որտեղ Շարլոտեն հանդես էր գալիս որպես բեք-վոկալիստ՝ ուղեկցելով զարմանալի կիթառահարին: Սա Առուստամյանի առաջին նախագիծն էր Շարլոտեի հետ, սակայն նրա հետ համագործակցության ծրագրեր դեռ կան:
«Նա շատ լավն է և յուրահատուկ, նա Սթիվի Ռայ Վոնի, Էրի Կլեպտոնի,  Ջոնի Լենգի խառնուրդ է: Նա աներևակայելիորեն ներդաշնակ է իր գործիքների հետ, և շատ կրթված իր երաժշտության մեջ, նա երաժշտական տղա է»,- ասել է Շարլոտե Գիբսոնը:
Անի Ավետյանը՝ Առուստամյանի պրոդյուսերն, իր հերթի ասել է, որ միշտ էլ հետաքրքրությամբ է հետևել Սուրենի բնատուր բեմական ուժին:
«Նրա ծրագիրը չի դադարում ինձ զարմացնել ամեն անգամ իր հարստությամբ և ներդաշնակությամբ, ինչը շատ կրեատիվ և ազդեցիկ է»,- ասել է նա:
Կարևոր է նշել, որ սա Առուստամյանի առաջին համագործակցությունը չէ այսպիսի հայտնի երաժիշտների հետ: 2010 թ-ին Առուստամյանին Յան Գիլանը հրավիրել է նվագելու լեգենդար ռոք-խմբի՝ «Դիպ Փարփլի» հետ, ավելի ուշ նույն տարում Առուստամյանը հրավիրվել է նրանց հետ երգ ձայնագրելու։ Առուստամյանը և խումբը մինչ այժմ գերազանց հարաբերություններ են պահպանում:
Հաջորդ համագործակցությունը «Գրեմմիի» հաղթողների՝ Հերման Ջեքսոնի, Ալեքս Ալի, Թեդի Քեմփբելի հետ եղել է ''Oh My Lord'' երգի ձայնագրման շրջանակներում:
Ներկայումս Առուստամյանն աշխատում է երգահան Դարեն Լոնգի հետ, ով Լոնդոնից է:
Ըստ Անի Ավետյանի՝ խոսակցություններ կան, որ Առուստամյանը Նյու Յորքում այս տարի կհանդիպի Էրիկ Կլեպտոնին: Նրանք միասին ելույթ կունենան, թե ոչ, կարող ենք իմանալ Առուստամյանի լրատվական էջերից:
«Առուստամյանը չի դադարում զարմացնել իր երկրպագուներին իր համերգների ժամանակ, կիթառի այդ հայ հանճարը, կարծես, ամեն ինչ ունի՝ աներևակայելի սեքսուալ ձայն, կիթառի հզոր հմտություն և հմայք, որն այնքան հետաքրքիր է, բայց ամենից շատ իր համեստություն է, որն այդպես պահում է նրան բեմում, նույնիսկ այն ժամանակ, երբ իր հանդիսատեսը ճախրում է իր ստեղծագործություններից»,- ասել է Անի Ավետյանը:

Suren Arustamyan Rocked the Stage in California
Here is Arustamyan with band members ( from left Matthew Lechevalier (drums), Brian Hargrove (keys), Arustamyan (Guitar, vocals), Jaylon King (base)).
Suren Arustamyan at the Stage With legendary back vocalist Sharlotte Gibson.
Suren and Sharlotte met at Eric Clapton’s concert, where Sharlotte was backing the amazing guitarist.This is Arustamyan’s first project with Sharlotte and has plans for future recordings and upcoming National concerts.
“He is great and different, it’s a mixture of Stevie Ray Vaughn, Eric Clapton, Johnny Lang
He is incredibly in tune with his instrument and very very educated in his music, he is a musical guy," Sharlotte Gibson said.
Ani Avetyan, Arustamyan’s Producer in her tern said that It is always mesmerizing to see Suren’s force of nature on stage.
"His program doesn’t stop surprising me every time, with its richness and harmonies that are so creative and powerful,” she said.
It is important to mention that this is not Arustamyan’s first cooperation with such famous musicians. In 2010 Arustamyan was invited by Ian Gullan to play with Legendary Rock Band Deep Purple, later that year Arustamyan was invited to record a song with them. Arustamyan and the band still have a great relationship together.
The next cooperation with all Grammy Winners  Herman Jackson, Alex Al, Teddy Campbell  was during the framework of the song recording “Oh My Lord.”
Right now Arustamyan is working with lyricist Darren Long from London.
According to Ani Avetyan, there are rumors  that  Arustamyan will be meeting Eric Clapton in New York this year. Whether they will play together or not, we can learn from  Arustamyan's media pages.
Arustamyan does not stop fascinating his fans during his concerts, this Armenian guitar genius seems to have it all, incredible sexy voice, powerful guitar skills and a charm that is so captivating, but most of all it’s his humble self that keeps him so grounded on stage even when his audience is flying during his creations,” Ani Avetyan said.