Անտոնիոու Գուտերեշը շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել  Միավորված Ազգերի Կազմակերպության Գլխավոր քարտուղար Անտոնիոու Գուտերեշը:
«Ձեզ եմ հղում իմ շնորհավորանքները և լավագույն բարեմաղթանքները Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Ակնկալում եմ սերտ համագործակցել Ձեզ հետ Հայաստանի և ՄԱԿ-ի միջև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր հարցերում, այդ թվում՝ Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի և ՄԱԿ-ի հայաստանյան թիմի միջոցով:
Միավորված ազգերի կազմակերպությունը շարունակում է ապավինել  Հայաստանի աջակցությանն ու հանձնառությանը՝ համատեղ դիմակայելու գլոբալ մարտահրավերներին, մասնավորապես խաղաղության, անվտանգության և կայուն զարգացման բնագավառներում»:

UN Secretary-General António Guterres sent a congratulatory letter to President of Armenia Armen Sarkissian on assuming office, the Presidential Office told ''Armenpress''.
''I convey my congratulations and best wishes to you on your election as President of the Republic of Armenia.
I expect close cooperation with you on all matters of bilateral interest between Armenia and the UN, including through the UN Resident Coordinator and the UN team in Armenia.
The United Nations continues relying on Armenia’s support and commitment to jointly confront the global threats, especially in the fields of peace, security and sustainable development''.