Անտոնիոու Գուտերեշը շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել  Միավորված Ազգերի Կազմակերպության Գլխավոր քարտուղար Անտոնիոու Գուտերեշը:
«Ձեզ եմ հղում իմ շնորհավորանքները և լավագույն բարեմաղթանքները Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Ակնկալում եմ սերտ համագործակցել Ձեզ հետ Հայաստանի և ՄԱԿ-ի միջև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր հարցերում, այդ թվում՝ Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի և ՄԱԿ-ի հայաստանյան թիմի միջոցով:
Միավորված ազգերի կազմակերպությունը շարունակում է ապավինել  Հայաստանի աջակցությանն ու հանձնառությանը՝ համատեղ դիմակայելու գլոբալ մարտահրավերներին, մասնավորապես խաղաղության, անվտանգության և կայուն զարգացման բնագավառներում»:

Антониу Гутерреш поздравил президента Армении с вступлением в должность
Генеральный секретарь Организации Объединенных Наций Антониу Гутерреш  поздравил президента Республики Армения Армена Саргсяна в связи с вступлением в должность. Об этом ''Арменпресс''  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
''Адресую Вам свои поздравления и наилучшие пожелания в связи с избранием на пост президента Армении.
Рассчитываю на тесное сотрудничество с Вами во всех вопросах, представляющих интерес для Армении и ООН, в том числе и посредством постоянного координатора ОНН в РА и армянской команды ООН.
ООН продолжает полагаться  на поддержку Армении и приверженность тому, чтобы совместно противодействовать глобальным вызовам, в частности в сферах мира, безопасности и стабильного развития''