Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարի հետ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի հետ: Ինչպես հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հեռախոսազրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակը և կարևորել խնդրի հանգուցալուծումը կառուցողական երկխոսության միջոցով՝ Սահմանադրության և օրինականության շրջանակներում:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Եվրոպայի խորհրդի աջակցությունը մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումներին և վերահաստատել Հայաստանի հավատարմությունը ժողովրդավարության և իրավունքի գերակայության սկզբունքներին:
Պարոն Յագլանդն իր հերթին ընդգծել է Եվրոպայի խորհրդի պատրաստակամությունը՝ անհրաժեշտության դեպքում փորձագիտական օժանդակություն ցուցաբերելու օրենսդրական բարեփոխումներին:
Նախագահ Սարգսյանը հրավիրել է Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարին՝ իրեն հարմար ժամկետներում այցելել Հայաստան:

Армен Саркисян провел телефонный разговор с Генеральным секретарем Совета Европы
Президент Армен Саркисян 3 мая провел телефонный разговор с Генеральным секретарем Совета Европы Торбьерном Ягландом. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Стороны обсудили создавшуюся в Армении внутриполитическую ситуацию и подчеркнули важность решения проблемы путём диалога в рамках Конституции и законов.
Президент Саркисян высоко оценил содействие Совета Европы осуществляемым в нашей стране реформам и подтвердил верность Армении принципам демократии и приоритета права.
Господин Ягланд, в свою очередь, подчеркнул готовность Совета Европы в случае необходимости оказать экспертную помощь законодательным реформам.
Президент Саркисян пригласил Генерального секретаря Совета Европы посетить Армению в удобное для него время.