Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարի հետ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի հետ: Ինչպես հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հեռախոսազրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակը և կարևորել խնդրի հանգուցալուծումը կառուցողական երկխոսության միջոցով՝ Սահմանադրության և օրինականության շրջանակներում:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Եվրոպայի խորհրդի աջակցությունը մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումներին և վերահաստատել Հայաստանի հավատարմությունը ժողովրդավարության և իրավունքի գերակայության սկզբունքներին:
Պարոն Յագլանդն իր հերթին ընդգծել է Եվրոպայի խորհրդի պատրաստակամությունը՝ անհրաժեշտության դեպքում փորձագիտական օժանդակություն ցուցաբերելու օրենսդրական բարեփոխումներին:
Նախագահ Սարգսյանը հրավիրել է Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարին՝ իրեն հարմար ժամկետներում այցելել Հայաստան:

Armen Sarkissian Held a Telephone Conversation With the Secretary General of the Council of Europe
President of Armenia Armen Sarkissian held a telephone conversation with the Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland, Armenpress reports.
The interlocutors discussed the domestic political situation in Armenia, highlighting the solution of the situation through constructive dialogue in the framework of the Constitution and legislation.
President Sarkissian highly appreciated the support of the CoE to the reforms in Armenia and reaffirmed Armenia's commitment to the principles of democracy and rule of law.
Thorbjørn Jagland underlined the readiness of the Council of Europe to provide support for legislative reforms in case of necessity.
President Sarkissian invited the Secretary General of the Council of Europe to visit Armenia whenever he finds convenient.