Մարտական դիրքում ժամկետային զինծառայողի դի է հայտնաբերվել
Մայիսի 4-ին, ժամը 01.10-ին սահմաններում, ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող Արթուր Արտյոմի Գասպարյանի (ծնված 1998թ., 2017-1 զորակոչ, Նաիրիի ԶԿ) դին՝ գլխի շրջանում ստացած մահացու հրազենային վիրավորումով:
Դեպքի հանգամանքները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

На одной из боевых позиций в Армении обнаружено тело военнослужащего
Сегодня, 4 мая, около 01:10 по ереванскому времени, на боевой позиции оборонительного участка одной из воинских частей министерства обороны Армении, расположенных в северо-восточном направлении границы, было обнаружено тело военнослужащего срочной службы Артура Артемовича Гаспаряна (1998 г.р.) с огнестрельным ранением головы.
Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие, передает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу министерства обороны Армении.
"Министерство обороны Армении выражает глубокие соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам военнослужащего", – говорится в сообщении.