Գարո Փայլանը` Էրդողանին. «Լռի՛ր»
Թուրքիայի ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության (ԺԴԿ -HDP) հայ պատգամավոր Գարո Փայլանն արձագանքել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի նախընտրական այն խոստմանը, որ ինքը բարելավելու է Թուրքիայում ապրող ցածր եկամուտ ունեցող քաղաքացիների դրությունը: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ, Փայլանն իր ֆեյսբուքյան էջում կատարել է հետևյալ գրառումը.
«Նա 16 տարի կառավարում է երկիրը։ Իր մի բուռ կողմնակիցներից բացի մեր մյուս քաղաքացիները գտնվում են աղքատության մեջ և պարտքերի տակ։ Եվ նա դեռ ասում է, որ եթե 5 տարի էլ ինձ տաք, ապա դրությունը ավելի կլավանա։ Լռի՛ր»։

"Давай отсюда!": Гаро Пайлан - Эрдогану
Депутат-армянин парламента Турции от курдской "Демократической партии народов" (HDP) Гаро Пайлан ответил на предвыборное обещание президента страны Реджепа Тайипа Эрдогана касательно того, что положение граждан с низким доходом улучшится.
Как передает Panorama.am со ссылкой на "Ermenihaber.am", Гаро Пайлан сделал запись на своей странице в микроблоге Twitter. В частности, депутат написал: "Он уже 16 лет управляет страной. Кроме нескольких его сторонников, наши остальные граждане находятся за чертой бедности и в долгах. И он еще смеет говорить, что, если ему предоставят еще 5 лет, то положение дел улучшится. Давай отсюда!".