12.12.12. հարյուրամյակի վերջին մոգական ամսաթիվը
| "12" թիվը ժամանակի մշտական շրջանի, ամբողջականության և ավարտի խորհրդանիշն է, կարծում են թվաբանները: "12" թիվը հանդիպում է մի շարք կրոններում: Քրիստոսն ուներ 12 աշակերտ, 12 առաքյալ: Հրեականության մեջ Կյանքի Ծառի 12 պտուղներ են, Հակոբի | ![]() |
Սակայն հարց է ծագում, թե ինչու՞ հենց այնպիսի համադրությունները, ինչպես անցած 11.11.11 կամ այսօրվա 12.12.12 են համարվում մոգական ամսաթվեր՝ հրավիրելով մարդկանց ուշադրությունը: Բանն այն է, որ ամսաթվում միանման թվերի ցանկացած կրկնությունн ավելացնում է տեղեկատվության ուժը, որն ի սկզբանե եղել է դրանում: Այդ իսկ պատճառով նախ և առաջ պետք է իմանալ, թե ինչպես է թվաբանության մեջ բնութագրվում այս կամ այն թիվը և նոր միայն եզրակացություն անել: Օրինակ, թվաբանության մեջ 1 թիվը նշանակում է առաջնորդություն, կամք: Եվ որքան շատ են մեկերը, այնքան ավելի խորն է դրսևորվում դրա հատկությունը: Իսկ աշխատանքային կարիերայում 1 թիվը կարող է հաջողություն բերել: Այդ իսկ պատճառով վեց մեկերից կազմված ամսաթվին պետք էր պահել սեփական "ես"-ի հետ կապված ցանկություն:
2 թիվը կանացի թիվ է: Այն էներգիա է, իմաստություն, երազկոտություն, երբեմն կասկածամտություն: Այն ասոցացվում է Լուսնի հետ:
Ամուսնության համար այս օրը ևս կարող է բարեհաջող լինել, եթե զույգերից մեկը պատրաստ է ամբողջ կյանքում իրեն զոհաբերել իր երկրորդ կեսի համար: Այսինքն՝ այս օրը կարող է հաջողություն բերել այն զույգերին, որոնցից մեկն առաջնորդ է: Իսկ ահա եթե զույգերից թե´ տղամարդը և թե´ կինն ունեն առաջնորդին բնորոշ հատկանիշներ, ապա պսակադրության արարողությունն ավելի լավ է այդ օրը չկազմակերպել: |
Եվս մեկ մոգական ամսաթիվ. 2012 թվական, դեկտեմբերի 21: Ոմանք այդ օրվան սպասում են սարսափով, քանի որ հենց այդ օրն է "նշանակված" աշխարհի վերջը, ինչի մասին և վերջին շրջանում ավելի հաճախ սկսել են խոսել շատերը: Իսկ ի՞նչ անել: Ոչինչ: Չի բացառվում և նույնիսկ առավել հավանական է, որ մայա ցեղը սխալվել է աշխարհի վերջը դեկտեմբերի 21-ին կանխագուշակելով և իր օրացույցն այդ օրով ավարտելով: Չէ՞ որ տրամաբանորեն ավելի հավանական կլիներ, եթե դա տեղի ունենար շրջանի ավարտով. 12.12.12, ինչը տեղի չունեցավ: Ինչ-որ անհայտ հեղինակ ասել է. "Աշխարհի վերջը դա մեր մեջ կուտակված չարությունն է":

12.12.12: последнее "магическое число" столетия
| Число "12" - символ вечного цикла времени, завершенности и конечности, считают нумерологи. Число "12" встречается во многих религиях. У Христа было 12 учеников, 12 апостолов. В | ![]() |
Почему именно странные сочетания, такие как прошедшая 11.11.11 или сегодняшная 12.12.12 считаются магическими датами и манят к себе людей своей загадочностъю? Дело в том, что любое повторение одинаковых чисел в дате увеличивает силу информации, заложенной в ней изначально (во столько раз, сколько она повторяется). Поэтому в первую очередь нужно узнать, чем в нумерологии характеризуется то или иное число, и делать для себя выводы.
Например, в нумерологии число 1 означает лидерство, волю. И чем больше единиц, тем сильнее проявления их качеств. А вот в карьере число 1 способно принести успех. Потому в дату с шестью единицами следовало бы загадывать желания, имеющие отношение только к собственному "Я" и направленные на ваш личностный рост.
Число 2 - женское число. Это энергия, мудрость, созидание, мечтательность, порой — сомнения. Ассоциируется с Луной.
Для бракосочетания этот день тоже окажется благоприятным, если один из пары будет готов всю жизнь жертвовать собой ради своей второй половинки. То есть этот день принесет устойчивое семейное счастье тем, у кого в паре существует четкое разделение - ведущий и ведомый, тот, кто целует, и тот, кто подставляет щеку для поцелуя.
А вот если в паре равноправные отношения, если и мужчина, и женщина имеют ярко выраженные лидерские качества или эгоистичные наклонности, то свадьбу на этот день лучше не назначать. Жизнь может сложиться таким образом, что кто-то из молодоженов будет вынужден подчиниться своей второй половинке, и это приведет сначала к внутреннему, психологическому конфликту подавляемого человека, а потом и вовсе может закончиться разводом.
Но если на этот день назначат свадьбу не молодые люди, а те, у которых за плечами есть опыт предыдущих браков, житейская мудрость и желание идти на компромисс, заботиться друг о друге, оставив свои амбиции, то все может сложиться очень удачно. Если люди будут готовы, несмотря на характер и на личностные качества, жертвовать своими привычками ради семейного счастья, то они обретут гармонию. |
Еще одна магическая дата - 21 декабря 2012 года. Некоторые ждут ее с замиранием сердца, так как именно на это число "назначен" конец света, о чем постоянно говорят многие в последнее время. И что делать? Ничего не делать! Вполне возможно, что племя майя ошибочно посчитало 21 декабря концом Света и закончило свой календарь. По логике напрашивается вывод, что конец Света должен произойти в завершении цикла 12.12.12. Однако помните: неизвестный автор сказал-"конец Света – это накопленное зло внутри нас".