ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի ներկայացուցչի պաշտոնում Գևորգ Կոստանյանին կփոխարինի Արտակ Ասատրյանը
Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի ներկայացուցչին այսուհետ կնշանակի և պաշտոնից կազատի վարչապետը՝ արդարադատության նախարարի առաջարկությամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, նման որոշում ընդունվեց կառավարության նիստում։
Որոշման մեջ նշվում է նաև, որ ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի ներկայացուցիչ կարող է նշանակվել Հայաստանի Հանրապետության այն քաղաքացին, ով տիրապետում է մարդու իրավունքների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությանը, միջազգային ակտերին և անգլերենին կամ ֆրանսերենին:
Արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը տեղեկացրեց, որ ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի ներկայացուցչին կփոխարինի Արդարադատության փոխնախարար Արտակ Ասատրյանը։

Геворга Костаняна на посту представителя Армении в ЕСПЧ сменит Артак Асатрян
Отныне представителя Армении в ЕСПЧ будет назначать и увольнять премьер-министр Армении, по представительству министра юстиции страны. Как передает ''Арменпресс'', решение об этом было принято на заседании првительства Армении 15-го июня.
В решении указано, что на этом посту может быть назначен гражданин Армении, владеющим законодательством Армении по правам человека, международными правовыми актами, английским или французским языком.
Министр юстиции Армении Артак Зейналян сообщил, что Геворга Костаняна на посту представителя Армении в ЕСПЧ сменит замминистра юстиции Артак Асатрян.