Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մամուկա Բախտաձեին Վրաստանի վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեին՝ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Վրաստանի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Մեր ժողովուրդները դարերի ընթացքում մշտապես միահյուսված են եղել բարեկամական և եղբայրական ամուր ու բազմաբնույթ թելերով, որոնք այսօր էլ շարունակում են բազմապատկվել ու զարգանալ՝ շնորհիվ այն ջերմության և փոխվստահության մթնոլորտի, որը տիրում է մեր երկու պետությունների և ժողովուրդների միջև։
Բոլորովին վերջերս Վրաստան կատարած իմ պաշտոնական այցի և արդյունավետ հանդիպումների ընթացքում մեկ անգամ ևս համոզվեցի, որ հայ-վրացական հարաբերություններում առկա է մեծ ներուժ։ Համոզված եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման շրջանում Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև առկա փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ ու ամրապնդվել՝ ի բարօրություն մեր ժողովուրդների։
Սիրով հրավիրում եմ Ձեզ Հայաստան: Համոզված եմ, որ այդ այցելությունը նոր լիցք կհաղորդի փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր բնագավառներում մեր երկրների փոխգործակցությանը:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն` բարեփոխումների իրագործման նոր փուլում, և հավաստիացնում, որ Վրաստանի ցանկացած հաջողություն մենք ընդունում ենք որպես մերը»:
Հիշեցնենք, որ Վրաստանի վարչապետն ավելի վաղ թարմացրել էր Facebook-ի իր պրոֆիլի լուսանկարը՝ որպես շապիկի (cover photo) լուսանկար օգտագործելով Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտնի դարձած cover-լուսանկարը:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Мамуке Бахтадзе
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание главе правительства Грузии Мамуке Бахтадзе по случаю его избрания на пост премьер-министра Грузии.
"Я искренне поздравляю Вас с избранием на пост премьер-министра Грузии. На протяжении веков наши народы всегда были переплетены различными сильными узами дружбы и братства, которые сегодня продолжают размножаться и развиваться благодаря атмосфере тепла и взаимного доверия, которая царит между нашими двумя государствами и народами
Во время своего недавнего государственного визита в Грузию и плодотворных встреч я еще раз убедился, что в армяно-грузинских отношениях существует большой потенциал. Уверен, что в период вашего пребывания в должности существующее взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Грузией будет продолжать развиваться и укрепляться во благо наших народов.
Приглашаю Вас в Армению. Уверен, что этот визит придаст новый импульс сотрудничеству наших стран в представляющих взаимный интерес различных сферах.
Пользуясь случаем, желаю Вам успехов на новом этапе реализации реформ и заверяю, что мы воспринимаем любой успех Грузии как свой собственный".