Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Սերժ Թանկյանին և Կարին Հովհաննիսյանին
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ստեղծարար Հայաստան» նորարար մշակութային հիմնադրամի խորհրդի անդամ, ամերիկահայ հայտնի ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանին և հիմնադիր տնօրեն Կարին Հովհաննիսյանին:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Սերժ Թանկյանի թե՛ մշակութային, թե՛ հասարակական գործունեությունը և ասել. «Դուք ոչ միայն հրաշալի երաժիշտ եք, այլևհրաշալի հայ, արժանապատիվ ու հպարտ հայ»:
Կարին Հովհաննիսյանը ներկայացրել է «Ստեղծարար Հայաստանի» հիմնական նպատակներն ու գործունեության ուղղությունները: Նա ասել է, որ իրենց առաքելությունն է ոչ միայն զարգացնելու հայկական մշակույթը, այլ նաև դառնալու տաղանդավոր արվեստագետներին բացահայտելու, աջակցելու նրանց առաջ մղելու և խոստումնալից նախագծերը կյանքի կոչելու մի հարթակ:
Նշելով, որ արվեստը ամենազորավոր և ռազմավարական առումով ամենահեշտ և դյուրին ճանապարհ հարթող ուժն է՝ հիմնադրամի խորհրդի անդամներն ասել են, որ «Ստեղծարար Հայաստանը» նպատակ ունի դառնալ ամենադինամիկ և արդյունավետ մշակութային նախաձեռնություններից մեկը:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է «Ստեղծարար Հայաստանի» ծրագրերն ու մտահաղացումները և պատրաստակամություն հայտնել հնարավորիս աջակցել դրանց իրականացմանը:

"Вы не только чудесный музыкант, но также чудесный армянин": президент Армении принял Сержа Танкяна
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял члена совета инновационного культурного фонда "Творческая Армения", известного американского армянского рок музыканта Сержа Танкяна и учредительного директора Карина Ованнисяна.
Президент Саркисян высоко оценил как культурную, так и общественную деятельность Сержа Танкяна и сказал: "Вы не только чудесный музыкант, но также чудесный армянин, достойный и гордый армянин".
Карин Ованнисян представил основные цели и направления деятельности "Творческой Армении". Он сказал, что их миссия – не только развивать армянскую культуру, но также стать площадкой выявляющей талантливых деятелей искусства, помогать им продвигать и воплощать в жизнь многообещающие проекты.
Отметив, что искусство самая мощная сила, которая ведёт самым простым и удобным в стратегическом плане путём, члены совета фонда сказали, что "Творческая Армения" имеет целью стать одной из самых динамичных и эффективных культурных инициатив.
Президент Саркисян приветствовал планы и заботы "Творческой Армении" и выразил готовность по возможности содействовать их исполнению.