ՆԱՏՕ-ի բոլոր երկրները հասկացել են Թրամփի ազդանշանը ռազմական ծախսերի ավելացման հարցում. Ստոլտենբերգ
ՆԱՏՕ-ի բոլոր երկրները հստակ հասկացել են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից ուղարկված ազդանշանները՝ պաշտպանական ծախսերի ավելացման անհրաժեշտության մասին: Հինգշաբթի օրը Բրյուսելում կայացած Հյուսիսատլանտյան դաշինքի գագաթնաժողովի արդյունքներով ամփոփիչ մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը:
«Բոլոր դաշնակիցները պարզ եւ հստակ լսել են նախագահ Թրամփի ուղերձը: Մենք հասկանում ենք, որ ԱՄՆ-ը նախագահը շատ լուրջ է տրամադրված պաշտպանական ծախսերի հարցում»,- ասել է նա:
ԱՄՆ-ն եւ ՆԱՏՕ-ի մյուս երկրները պատրաստ են պաշտպանել միմյանց՝ Ռուսաստանի վճռական գործողություններին ի պատասխան:

Столтенберг: все страны НАТО поняли сигнал Трампа об увеличении военных расходов
Все страны НАТО ясно поняли поданный президентом США Дональдом Трампом сигнал о необходимости увеличения расходов на оборону. Об этом заявил генсек НАТО Йенс Столтенберг на пресс-конференции в четверг по итогам саммита Североатлантического альянса в Брюсселе.
«Все союзники ясно и четко услышали послание президента Трампа. Мы понимаем, что американский президент очень серьезно настроен по вопросу затрат на оборону», - сказал он.
США и остальные страны НАТО готовы защищать друг друга перед лицом решительных действий России, отметил он, передает ТАСС