Ռուսաստանի համար Հայաստանը կարևորագույն ռազմավարական գործընկեր է. դեսպան Կոպիրկինն այցելել է ԱԱԾ (ֆոտո)
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր՝ օգոստոսի 3-ին, ընդունել է ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման սկզբում տնօրենը շնորհավորեց Ս. Կոպիրկինին՝ դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, հաջող եւ արդյունավետ աշխատանք մաղթեց:
Դեսպան Կոպիրկինը նույնպես կարեւորեց երկու գերատեսչությունների փոխշահավետ համագործակցությունը՝ նշելով, որ Ռուսաստանի համար Հայաստանը մի շարք ուղղություններով համատեղ գործունեության կարեւորագույն ռազմավարական գործընկեր է:
Հանդիպման ավարտին երկու կողմերն էլ պատրաստակամություն հայտնեցին շարունակել եւ առավել սերտացնել ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության եւ ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության ու արտաքին հետախուզության ծառայության միջեւ համագործակցությունը՝ մասնագիտական բոլոր ուղղություններով:

Армения и Россия заявили о готовности развивать сотрудничество спецслужб
Директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян 3 августа принял посла России в Армении Сергея Копыркина. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-центр СНБ РА.
Коснувшись крепкого сотрудничества между Арменией и РФ, А.Ванецян отметил, что эта дружба способствует укреплению взаимодействия между различными ведомствами двух стран, а сотрудничество спецслужб еще более укрепляет существующие отношения.
Посол Копыркин также отметил важность взаимовыгодного сотрудничества двух ведомств, заявив, что для России Армения по ряду направлений совместной деятельности является важнейшим стратегическим партнером.
Стороны выразили готовность продолжить и далее укреплять сотрудничество между СНБ Армении и Федеральной службой безопасности и Службой внешней разведки Российской  Федерации по всем направлениям.