Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Փարիզ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 14-ին կայցելի Ֆրանսիա: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի համանախագահ Մուրադ Փափազյանը:
«Առաջիկա ուրբաթ օրը Փաշինյանը կլինի Փարիզում: Կեսօրին նա կհանդիպի Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ»,- ասել է նա:
Սեպտեմբերի 14-ին Փաշինյանը հանդիպում կունենա հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, կքննարկվեն Հայաստանի ներքաղաքական իրադրությունն, ինչպես նաև ֆրանսահայ համայնքին առնչվող հարցեր:

В Париже Никол Пашинян встретится с Эммануэлем Макроном
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 14 сентября посетит Францию. Об этом "Арменпресс" сообщил сопредседатель Координационного совета армянских организаций Франции (CCAF) Мурад Папазян.
"В следующую пятницу Пашинян будет в Париже. В полдень он встретится с президентом Франции Эммануэлем Макроном", - сказал Папазян.
14 сентября Пашинян встретится с представителями местной армянской общины. В ходе встречи будет обсуждаться внутренняя политическая ситуация в Армении и вопросы, связанные с армянской общиной Франции.