Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Փարիզ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 14-ին կայցելի Ֆրանսիա: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի համանախագահ Մուրադ Փափազյանը:
«Առաջիկա ուրբաթ օրը Փաշինյանը կլինի Փարիզում: Կեսօրին նա կհանդիպի Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ»,- ասել է նա:
Սեպտեմբերի 14-ին Փաշինյանը հանդիպում կունենա հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, կքննարկվեն Հայաստանի ներքաղաքական իրադրությունն, ինչպես նաև ֆրանսահայ համայնքին առնչվող հարցեր:

Nikol Pashinyan Will Visit France
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will visit France on September 14th, Co-Chair of the Coordination Council of Armenian Organizations of France (CCAF) Murad Papazian told ''ARMENPRESS''.
''Pashinyan will be in Paris next Friday. He will meet with French President Emmanuel Macron midday,'' Papazian said.
The Armenian PM will meet the local Armenian community on September 14th. During the meeting the domestic political situation of Armenia and issues related to the French-Armenian community will be discussed, according to Papazian.