Վարչապետը մասնակցել է Երևանի ավագանու ընտրություններին և մեկնել Նյու Յորք
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է Երևանի ավագանու ընտրություններին և մեկնել ԱՄՆ՝ Նյու Յորքում մասնակցելու ՄԱԿ Գլխավոր Ասամբլեայի 73-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին:
«Այս քվեարկությունը լինելու է ժողովրդի կամարտահայտման քվեարկություն և ժողովրդի ձայնը արձանագրվելու է։ Կոչ եմ անում գնալ քվեարկության։ Շատ կարևոր և պատասխանատու պահ է։ Ընտրությունների արդյունքները ձևավորվելու են ձեր քվեարկության արդյունքում։ Հույս ունեմ, որ ընտրությունները կանցնեն առանց միջադեպերի եւ տհաճությունների», - նշել է Փաշինյանը Երևանի ավագանու ընտրություններին քվեարկելուց առաջ Facebook-ի ուղիղ եթերում:
Հիշեցնենք, որ Փաշինյանը հետաձգել էր իր այցն ԱՄՆ, որպեսզի կարողանա մասնակցել Երևանի ավագանու ընտրությունների:

Премьер Армении принял участие на выборах в Совет старейшин Еревана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял участие на выборах в Совет старейшин Еревана и призвал жителей Еревана принять активное участие в выборах.
«Это голосование - выражение воли народа, на этот раз будет зарегистрирован голос народа. Призываю всех пойти на голосование. Сейчас очень важный и ответственный момент. Итоги выборов будут подведены на основании результатов вашего голосования. Надеюсь на то, что выборы пройдут без инцидентов и неприятностей», - об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян в прямом эфире в Facebook до голосования на выборах в Совет старейшин Еревана призвав при этом жителей столицы принять активное участие в выборах.
Напомним, что выборы в Совет старейшин Еревана стартовали с 08:00 часов 23 сентября и продлятся до 20:00. В выборах принимают участие 12 партий и блоков.