ԿԲ-ն շրջանառության մեջ է դրել արծաթե նոր հուշադրամներ
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկը սեպտեմբերի 25-ից շրջանառության մեջ է դրել «Հայկական գորգ» շարքի «Վիշապագորգ», «Արևագորգ», «Արծվագորգ», «Խորանագորգ», «Խաչխորան գորգ», «Մեղվաբուն գորգ», «Կենաց ծառ գորգ», «Վահանով (վահանակիր) գորգ», «Որոտան գորգ», «Պռոշաբերդ գորգ» արծաթե հուշադրամները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից,  հուշադրամների դիմերեսին պատկերված է ՀՀ զինանշանը և Ծաղկախաչ գորգի զարդանախշ (15-րդ դար, Վասպուրական):
Հուշադրամների դարձերեսին պատկերված են Վիշապագորգը (17-րդ դար, Արցախ), Արևագորգը (18-19-րդ դարեր, Արցախ), Ջրաբերդ արծվագորգը (19-րդ դարի վերջ, Արցախ), Խորանագորգը (19-րդ դար, Շիրակ), Խաչխորան գորգը (19-րդ դարի վերջ, Սյունիք), Մեղվաբուն գորգը (19-րդ դարի վերջ, Արցախ), Կենաց ծառ գորգը (19-րդ դարի վերջ, Արցախ), Վահանով (վահանակիր) գորգը (19-րդ դար, Տավուշ), Որոտան գորգը (19-րդ դար, Սյունիք) և Պռոշաբերդ գորգը (19-րդ դարի վերջ, Վայոց ձոր):

Центральный банк Армении выпустил в обращение памятные монеты
Центральный банк Армении выпустил в обращение памятные серебряные монеты серии "Армянский ковер": "Вишапагорг", "Аревагорг", "Арцвагорг", "Хоранагорг", "Хачхоран горг", "Мехвабун горг", "Кенац цар горг", "Ваанов горг", "Воротан горг", "Прошаберд горг". Об этом "Арменпресс"  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью ЦБ Армении.
На аверсе монет представлены герб Армении и орнамент ковра Цахкахач (15-й век, Васпуракан).
На  реверсе монет представлены ковры Вишапагорг (17-й век, Арцах), Аревагорг (18-19-е века,  Арцах), Арцвагорг (19-й век, Арцах), Хоранагорг (19-й век, Ширак), Хачхоран горг (19-й век, Сюник), Мехвабун горг (19-й век, Арцах), Кенац цар горг (19-й век, Арцах), Ваанов горг (19-й век, Тавуш), Воротан горг (19-й век, Сюник) и Прошаберд горг (19-й век, Вайоц Дзор).