Հայաստանը ներկայացվել է Փարիզի միջազգային ցուցահանդեսում
«Տուրիզմ Արմենիա» ասոցիացիայի աջակցությամբ Հայաստանի 6 տուրօպերատորներ սեպտեմբերի 25-28-ին Փարիզում Հայաստանը ներկայացրել են Եվրոպայի խոշորագույն՝ «Top Resa 2018» զբոսաշրջային ցուցահանդեսին։ Ասոցիացիայի անդամ 2 և մեր շուկայում գործող 4 այլ տուրօպերատորներ Հայաստանը Փարիզի միջազգային ցուցահանդեսում ներկայացրել են միասնական տաղավարով, փոխանցում է news.am-ը։
Հայաստանյան տուրօպերատորները «Top Resa 2018»-ից վերադարձել են միջազգային գործընկերների շրջանում մեր երկրի նկատմամբ ավելի մեծ հետաքրքրություն ապահոված ու նոր գործնական պայմանավորվածություններով։
«Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի նախաշեմին, երբ ամբողջ աշխարհի ուշադրությունը բևեռված է Հայաստանի վրա, անհրաժեշտ էր մեր երկիրն ու զբոսաշրջային հմայքը ներկայացնել ոլորտի կարևորագույն միջազգային միջոցառումներից մեկում՝ «Top Resa 2018»-ում։ Այս էքսպոն դեպի Հայաստան նոր զբոսաշրջային հոսք ապահովելու շահավետ հարթակ է, հատկապես, եթե հաշվի առնենք, որ Երևանի ու Փարիզի միջև ուղիղ ավիաչվերթ է գործում»,- նշել է «Տուրիզմ Արմենիա» ասոցիացիայի նախագահ Սյուզաննա Ազոյանը։
Որպես Հայաստանի գրավչություններ, ներկայացված են եղել գինու, արկածային, գյուղական, էկո զբոսաշրջության հնարավորություններն ու պատմամշակութային ժառանգությունը։ Օրինակ, «Ոսկեվազ» գինու գործարանը ներկայացրել է գինու տուրիզմը՝ հետաքրքիր էկոհամակարգով, Հայկական գորգի ազգային կենտրոնը շեշտադրել է Հայաստանի գորգագործության անկրկնելի ավանդույթները, «Ջրաղացի մոտ» հյուրատունը՝ գյուղական տուրիզմի գրավչությունները և այլն։

Armenia is Presented at Paris International Exhibition
In collaboration with “Tourism Armenia” Association, six local tour operators presented Armenia at “Top Resa’ 2018” tourism exhibition, from September 25 to 28, in Paris, France. Two members of the Association and four local tour operators have promoted the country under a single pavilion during the four days of the fair, news.am reports.
Armenian DMCs and inbound tour operators have created a greater interest for the country in the circle of international partners and returned home with new business contacts.
Historical and cultural heritage as well as wine, adventure, rural and eco tourism opportunities have been presented at the fair. This year’s highlights of the Armenian stand included “Voskevaz” Wine Factory showcasing Armenian wine tourism with an interesting ecosystem inclination, the National Center of Armenian Carpet with an emphasized attention on unique traditions of Armenian carpet making, and “Jraghatsi Mot” guest house with attractive products of rural tourism, and more.
“Tourism Armenia” Association was founded by the industry’s 13 leading DMCs and incoming tour operators with the aim of fostering public-private partnership and promoting Armenia as a MICE and organized tourism destination in the global marketplace.