Բակո Սահակյանը Փարիզում այցելել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված հեռախոսամարաթոնի կենտրոն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 15-ին Փարիզում այցելել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից Ֆրանսիայում կազմակերպված հեռախոսամարաթոնի կենտրոն, հանդիպել հիմնադրամի տեղական կառույցի պատասխանատուների հետ՝ Պետրոս Թերզյանի գլխավորությամբ, ինչպես նաև գործընթացում ընդգրկված կամավորների հետ:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի աշխատակիցներին և կամավորներին Արցախին մշտապես օգնելու համար՝ այն համարելով հայրենասիրության և արհեստավարժության օրինակելի դրսևորում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, «Հայաստան>> համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh's President Visited the Phonethon Center Organized in Paris by the "Hayastan" All-Armenian Fund
On 15 November the Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Phonethon Center organized in Paris by the "Hayastan" All-Armenian Fund, met with the leadership of the Fund's local body at the head of Petros Terzyan and volunteers involved in the fundraising.
Bako Sahakyan thanked the staff of the Fund's French structure and the volunteers for the consistence support to Artsakh, deeming exemplary their patriotism and professionalism.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to France Hasmik Tolmajian, executive director of the "Hayastan" All-Armenian Fund Haykak Arshamyan and other officials partook at the meeting.