Բակո Սահակյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդի համանախագահության հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 15-ին Փարիզում հանդիպում է ունեցել Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդի համանախագահության հետ:
Արծարծվել են Արցախ-Ֆրանսիա կապերին, ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդին Արցախին հատուկ ուշադրություն դարձնելու համար՝ հույս հայտնելով, որ համագործակցության բարձր աստիճանը կպահպանվի նաև ապագայում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh Met co-Chairs of Coordinating Council of Armenian Organizations of France in Paris
On 15 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Paris with the co-chairs of the Coordinating Council of Armenian Organizations of France.
Issues on the Artsakh-France ties, the domestic and foreign policy of Artsakh, the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement were touched upon during the meeting.
The President extended his gratitude to the Coordinating Council of Armenian Organizations of France for their emphasized attention to Artsakh voicing hope in preserving the high level of cooperation in the future.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to France Hasmik Tolmajian and other officials partook at the meeting.