Ֆեդերիկա Մոգերինին և Յոհաննես Հանը մեկնում են Անկարա
Նոյեմբերի 22-ին ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր հանձնակատար, փոխնախագահ Ֆեդերիկա Մոգերինին և Եվրոպական հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման բանակացությունների հանձնակատար Յոհաննես Հանը կայցելեն Թուրքիա՝ Եվրամիության և Թուրքիայի միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության նպատակով: Այս մասին տեղեկանում ենք Եվրամիության արտաքին գործողությունների մամլո ծառայությունից:
Թուրքական պատվիրակությունը կգլխավորի արտաքին գործերի նախարար Մևվլութ Չավուշողլուն, ով նաև ԵՄ հարցերի պատասխանատուն է այժմ:
Երկխոսության ընթացքում կքննարկվեն ընդհանուր հետաքրքրության դաշտի հարցեր, այդ թվում արտաքին քաղաքականության այնպիսի առանցքային հարցեր, ինչպիսիք են զարգացումները Սիրիայում, Իրանում և Իրաքում: Կքննարկվեն նաև ԵՄ-Թուրքիա երկկողմ հարաբերությունները, համագործակցությունը միգրացիայի, ահաբեկչության դեմ պայքարի շուրջ և այլ կարևոր հարցեր:

Federica Mogherini and Johannes Hahn in Ankara for the High Level Political Dialogue
On 22 November High Representative for Foreign Affairs and Security Policy/Vice-President of the European Commission Federica Mogherini and Commissioner for European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations Johannes Hahn will be in Turkey for the High Level Political Dialogue between the European Union and Turkey. European Union External Actions Press Service informs about this.
The Turkish delegation will be led by Foreign Affairs Minister Mevlüt Çavuşoğlu, now also in charge of EU Affairs.
At the Dialogue, they will discuss all issues of common interest and concern, among them key foreign policy issues such as developments in Syria, Iran, and Iraq.  They will also discuss bilateral relations between the EU and Turkey, cooperation on migration and counter-terrorism and other important sectoral issues.