Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Կարեն Ղազարյանի ծնողներին
Նոյեմբերի 29-ին ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է 2018թ. հունիսին հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացի, Տավուշի մարզի Բերդավան գյուղի բնակիչ Կարեն Ղազարյանի ծնողներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում Կ. Ղազարյանի ծնողներն անհանգստություն են հայտնել որդու առողջական վիճակի հնարավոր սրացման առնչությամբ՝ պայմանավորված նրա` Ադրբեջանում անազատության մեջ գտնվելու և ընթացող դատավարության պայմաններով, կրկին անգամ նշել են, որ 2004-2006թթ. պարտադիր զինվորական ծառայություն անցնելուց հետո Կ. Ղազարյանը երբևէ չի ծառայել ՀՀ զինված ուժերում:
ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Տոնոյանն իր հերթին նշել է, որ հայկական կողմն ինտենսիվ աշխատում է Կ. Ղազարյանին Հայաստան վերադարձնելու ուղղությամբ՝ համագործակցելով ինչպես ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահների, այնպես էլ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության  հետ:
Դավիթ Տոնոյանը միաժամանակ հույս է հայտնել, որ Ադրբեջանի իշխանությունները Կ. Ղազարյանի՝ հայրենիք վերադառնալու հումանիտար բնույթի խնդիրը չեն դիտարկի հակամարտող կողմերի ռազմագերիների փոխանակման համատեքստում:

Chairman of the State Commission on Prisoners of War, Hostages and Missing Persons of Armenia, acting Defense Minister of Armenia David Tonoyan received on November 29 the parents of Karen Ghazaryan, who crossed the Armenian-Azerbaijani border in June, 2018.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Defense Ministry of Armenia, during the meeting Karen Ghazaryan’s parents expressed concern over the possible aggravation of the health condition of their son conditioned by the conditions he is kept in Azerbaijan.
David Tonoyan noted that the Armenia side intensively works for returning Karen Ghazaryan to Armenia, cooperating both with the OSCE Minsk Group Co-chairs and the ICRC.
At the same time David Tonoyan hoped that the authorities of Azerbaijan will not observe the humanitarian issue of returning Karen Ghazaryan to Armenia in the context of exchanging war hostages between the conflicting sides.