Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին` ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության ռազմական կցորդի` Հայաստանում ռազմադիվանագիտական առաքելության ավարտի և նոր ռազմական կցորդի նշանակման կապակցությամբ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-մայոր Եվգենի Բուլավինցևին` պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ռուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության ամրապնդման ուղղությամբ իրականացրած ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքի համար:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է ՌԴ դեսպանության նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկին, մաղթել հաջողություններ առաքելության ընթացքում:

Давид Тоноян встретился с послом России в РА Сергеем Копыркиным
И.о. министра обороны Армении Давид Тоноян 10 декабря встретился с послом России в РА Сергеем Копыркиным в связи с завершением миссии нынешнего военного атташе и назначением нового, сообщает пресс-служба минобороны Армении.
Давид Тоноян поблагодарил генерал-майора Евгения Булавинцева за активную и эффективную работу в направлении укрепления армяно-российского военного и военно-технического сотрудничества.
При этом Тоноян пожелал успехов в миссии новоназначенному военному и военно-воздушному атташе при посольстве Российской Федерации в Республике Армения полковнику Андрею Грищуку.