Փաշինյանը Պուտինի մոտ բարձրացրել է Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին վաճառվող զենքի հարցը. Եղոյանը` Լուկաշենկոյի հայտարարության մասին
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանն անդրադարձել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հայտարարությանը, թե ինչու Նիկոլ Փաշինյանն Ադրբեջանին զենք վաճառելու հարցը չի բարձրացնում նաև Ռուսաստանի առաջ:  «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Եղոյանն ասել է.
«Անդրադառնալով պարոն Լուկաշենկոյի հայտարարությանն՝ անհրաժեշտ եմ համարում անել մի քանի կարևոր արձանագրում:
Ցավոք, պարոն Լուկանշենկոն շարունակում է փակ հանդիպումների բովանդակությունը հրապարակելու պրակտիկան:
Ցավոք, պարոն Լուկաշենկոն հերթական փակ հանդիպումից հրապարակել է միայն այն, թե ինչ է ասել ինքը և չի հրապարակել  այն, թե ինչ պատասխաններ է ստացել ՀՀ վարչապետից:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի նախագահի հետ քննարկումներում մշտապես, այդ թվում պարոն Լուկաշենկոյի հիշատակած հանդիպման ընթացքում մասնավորապես, բարձրացրել է Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին վաճառվող զենքի խնդրահարույց հարցը:
Հայաստանը տրամադրված է շարունակել քննարկումները ՀԱՊԿ շրջանակում՝ կազմակերպության անդամ երկրների փոխադարձ դաշնակցային պարտավորությունների լիարժեք կատարումն ապահովելու ուղղությամբ»:

Pashinyan Has Always Raised Russia-Azerbaijan Weapons Supply Issue in Discussions with Putin - Spokesperson
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan’s spokesperson Arman Yeghoyan has addressed President of Belarus Alexander Lukashenko’s statement on why the Armenian premier is not raising the weapons supply issue to Azerbaijan also before Russia.
''Addressing Mr. Lukashenko’s statement, I find it necessary to make several important notes. Unfortunately, Mr. Lukashenko continues the practice of disclosing the content of closed meetings.
Unfortunately, Mr. Lukashenko has disclosed from yet another closed meeting only what he himself had said, and did not disclose what answers he had received from the Armenian prime minister.
Prime Minister Nikol Pashinyan has always raised the problematic issue of the weapons sold to Azerbaijan by Russia during discussions with the Russian president, including in particular during the meeting mentioned by Mr. Lukashenko.
Armenia is set to continue discussions within the framework of the CSTO in the direction of ensuring the complete fulfillment of mutual allied obligations of the organization’s member countries,'' Yeghoyan told ARMENPRESS.