Ղազախստանի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը:
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքներն ու լավագույն բարեմաղթանքները ՀՀ վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ:
Մաղթում եմ, որպեսզի Ձեր ակտիվ աշխատանքը պատասխանատու պաշտոնում նպաստի Հայաստանի համակողմանի զարգացմանը և միջազգային ասպարեզում հեղինակության ամրապնդմանը, ինչպես նաև լավ նպատակների իրականացմանը:
Վստահ եմ, որ Աստանայի և Երևանի՝ բարեկամության և ըմբռնման վրա հիմնված փոխշահավետ հարաբերությունները կշարունակեն ամրապնդվել հանուն մեր ժողովուրդների զարգացման:
Հարգելի Նիկոլ Վովայի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություն պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում», - ասված է Ղազախստանի նախագահի ուղերձում:

Президент Казахстана направил поздравительное послание Николу Пашиняну
Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
Примите мои искренние поздравления и наилучшие пожелания в связи с назначением на должность премьер-министра Республики Армения.
Желаю, чтобы Ваша активная работа на этой ответственной должности способствовала всестороннему развитию Армении и укреплению репутации на международной арене, а также достижению хороших целей.
Уверен, что взаимовыгодные отношения между Астаной и Ереваном, основанные на дружбе и понимании, будут и дальше укрепляться во благо развития наших народов.
Уважаемый Никол Воваевич, желаю Вам крепкого здоровья, благополучия и успехов на ответственном посту, а всему дружественному народу Армении - мира и процветания”, - говорится в послании президента Казахстана.