Ղազախստանի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը:
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքներն ու լավագույն բարեմաղթանքները ՀՀ վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ:
Մաղթում եմ, որպեսզի Ձեր ակտիվ աշխատանքը պատասխանատու պաշտոնում նպաստի Հայաստանի համակողմանի զարգացմանը և միջազգային ասպարեզում հեղինակության ամրապնդմանը, ինչպես նաև լավ նպատակների իրականացմանը:
Վստահ եմ, որ Աստանայի և Երևանի՝ բարեկամության և ըմբռնման վրա հիմնված փոխշահավետ հարաբերությունները կշարունակեն ամրապնդվել հանուն մեր ժողովուրդների զարգացման:
Հարգելի Նիկոլ Վովայի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություն պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում», - ասված է Ղազախստանի նախագահի ուղերձում:

President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev has sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on the occasion of being appointed Prime Minister of Armenia. As the official website of RA Prime Minister reports, the message runs as follows:
"Honorable Nikol Vovayevich,
Accept my sincere congratulations and best wishes on the occasion of your appointment to the post of the Prime Minister of Armenia.
I wish your active efforts in this responsible position to foster the comprehensive development of Armenia and to strengthen its international reputation, as well as to achieve good goals.
I am confident that mutually beneficial relations between Astana and Yerevan, based on friendship and understanding, will continue to be strengthened for the benefit of the development of our peoples.
Honorable Nikol Vovayevich, I wish you good health, welfare and success in the responsible position, and peace and prosperity to the friendly people of Armenia".