ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատարը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատար Վալերի Սեմերիկովը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Վալերի Սեմերիկովի ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Խնդրում եմ ընդունել ամենաջերմ և անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Խորհրդարանական վերջին ընտրությունների արդյունքները վերահաստատում են, որ Հայաստանի ժողովուրդը Ձեր կողմից հայտարարված ժողովրդավարական խորը բարեփոխումների ուղղության հետ հույսեր է կապում և պատրաստ է մասնակցել դրա իրականացմանը՝ հանուն սեփական երկրի լավ ապագայի: Վստահ եմ, որ հենվելով այդ աջակցության վրա՝ Ձեր գլխավորած կառավարությունը կհասնի զգալի առաջընթացի ՝ քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական և հասարակական կյանքի բոլոր ոլորտներում:
Հույս ունենք շարունակել և ակտիվացնել համագործակցությունը Հայաստանի Հանրապետության հետ ՀԱՊԿ ձևաչափում՝ կազմակերպության հետագա զարգացման և ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների անվտանգության ապահովման ներուժի բարձրացման ուղղությամբ՝ միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության մարտահրավերներին և սպառնալիքներին հակազդելու նպատակով:

Acting Secretary General of CSTO Congratulates Pashinyan on Re-Appointment
Acting Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Valery Semerikov sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on his appointment as Prime Minister.
''Please accept my warmest and sincere congratulations on your appointment as Prime Minister of Armenia. The results of the recent parliamentary elections reaffirm that the Armenian people have hopes with the deep democratic reforms announced by you and are ready to participate in their implementation process for the sake of the good future of their own country.
We hope to continue and boost the cooperation with Armenia in the CSTO format for further developing the organization and raising the potential of ensuring the security of the CSTO member states in order to counter the threats and challenges facing the international and regional security.
I wish you good health, welfare and good luck for the benefit of Armenia and its people'', the messsage reads.