Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 40-ամյակի առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 40-րդ հոբելյանական տարեդարձի կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը կշարունակի իր զարգացման վերընթաց ուղին` արձանագրելով նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ:
Մեր ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամությունը և պատմական ավանդույթներն ամուր հիմք են հանդիսանում հայ-իրանական հարաբերություններին առավել մեծ թափ հաղորդելու համար՝ որակական նոր մակարդակի վրա բարձրացնելով երկկողմ փոխգործակցությունը:
Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում Իրան նախատեսվող իմ այցի ընթացքում հնարավորություն կունենանք քննարկել տարբեր բնագավառներում երկկողմ փոխշահավետ համագործակցության հետագա ընդլայնմանը, ինչպես նաև համատեղ նախագծերի իրագործմանը վերաբերող հարցեր:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն»:

Nikol Pashinyan Congratulates Iran’s President on 40th Anniversary of Islamic Revolution’s Victory
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to President Hassan Rouhani of the Islamic Republic of Iran on the occasion of the 40th anniversary of Islamic Revolution’s victory.
"I cordially congratulate you and the friendly people of Iran on the 40th anniversary of Islamic Revolution’s Victory.
I am confident that the Islamic Republic of Iran will continue along the path of steadfast development and will boast ever new achievements and success stories.
The centuries-old friendship and the deeply-rooted traditions between the two peoples provide a solid basis for reinvigorating the Armenian-Iranian relations and raising our bilateral cooperation to a qualitatively new level.
I am hopeful that during my upcoming visit to Iran, we will have an opportunity to discuss ways of expanding the ongoing mutually beneficial cooperation through new joint projects.
I wish you robust health and every success, as well as prosperity and peace to the friendly people of Iran."