Հայաստանի նման երկրներն ունեն խաղաղության վերաբերյալ իրենց իդեալներն ու սկզբունքները. Կիպրոսի պաշտպանության նախարար
Հայաստանի նման երկրները խաղաղության ու կայունության վերաբերյալ իրենց իդեալներն ու սկզբունքներն ունեն։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ասել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսը՝ անդրադառնալով Հայաստանի կողմից Սիրիա հումանիտար խումբ ուղարկելու որոշմանը։
«Ես վստահ եմ, որ Հայաստանի նման երկրները խաղաղության ու կայունության վերաբերյալ իրենց իդեալներն ու սկզբունքներն ունեն, սա բավարար է, որ այս առաքելությունը Սիրիայում հաջողության հասնի՝ այդպիսիով նաև ազդակներ ուղարկելով հարևան երկրներին, որ մենք հոգ ենք տանում մեր ժողովրդի մասին։ Այս տեսակետից հարցի վերաբերյալ մենք ընդհանուր ընկալում ունենք, և դա թույլ կտա հետագայում ևս պաշտպանել Սիրիայում առաքելություն իրականացնելու Ձեր որոշումը»,- ասել է Կիպրոսի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը:

"Countries Like Armenia have their Ideals and Principles Regarding Peace and Stability" – Cypriot Defense Minister
Countries like Armenia have their ideals and principles regarding peace and stability, Minister of Defense of Cyprus Savvas Angelides said in Yerevan on Armenia sending a humanitarian group to Syria, Armenpress reports.
"I am sure that countries like Armenia have their ideals and principles regarding peace and stability, this is enough for this mission to achieve success in Syria, and by this also sending signals to neighboring countries that we are caring for our people. From this perspective we have a common understanding on the matter, and this will allow to further also defend your decision on carrying out a mission in Syria," Angelides said.
On February 8, Armenian humanitarian de-miners and medics arrived in Aleppo, Syria to provide humanitarian assistance to the local population.