Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 17-ին՝ ժամը 18:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար (մերկասառույց), մարդատար ավտոմեքենաների համար՝ դժվարանցանելի:
Փակ են Սոթք-Քարվաճառ, Արագածոտնի մարզի Վարդենիս, Թթուջուր, Չքնաղ, Ձորագլուխ, Սարալանջ, Ալագյազ, Միրաք, Սիփան, Աղշեն, Շենկանի, Միջնատուն, Մելիքգյուղ, Նիգավան և Ռյա Թազա գյուղերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի է Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհը (մերկասառույց):
Գորիս-Կապան և Տիգրանաշեն-Զանգակատուն ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Ապարան-Նիգավան և Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհներին բուք է:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:

Министерство ЧС РА сообщает, что 17-го февраля по положению на 18:00 часов в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Варденяцский перевал для грузовиков с прицепом закрыт, а для легковых автомобилей-труднопроходим .
Закрыты автодорога Сотк-Карвачар, межобщинные дороги сел Варденис, Ттуджур, Чкнах, Дзораглух, Сраландж, Алагяз, Мирак, Шенкани, Сипан, Ахшен, Миджнатун, Меликгюх, Нигаван и Рья Таза Арагацотнского марза.
Труднопроходима автодорога Сараван-"Зангер" (гололедица).
На автодорогах Горис-Капан и Тигранашен-Зангакатун местами наблюдается гололедица.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов автомобилей.