Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 17-ին՝ ժամը 18:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար (մերկասառույց), մարդատար ավտոմեքենաների համար՝ դժվարանցանելի:
Փակ են Սոթք-Քարվաճառ, Արագածոտնի մարզի Վարդենիս, Թթուջուր, Չքնաղ, Ձորագլուխ, Սարալանջ, Ալագյազ, Միրաք, Սիփան, Աղշեն, Շենկանի, Միջնատուն, Մելիքգյուղ, Նիգավան և Ռյա Թազա գյուղերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի է Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհը (մերկասառույց):
Գորիս-Կապան և Տիգրանաշեն-Զանգակատուն ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Ապարան-Նիգավան և Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհներին բուք է:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:

According to the Ministry of ES of RA on February 17 by 18:00 some roads in Armenia are closed and difficult to pass.
Sotk-Karvachar roadway, as well as intercommunity roadways of Vardenis, Ttujur, Chknagh, Dzoraglukh, Saralanj, Alagyaz, Mirak, Sipan, Aghshen, Shenkani, Mijnatun, Melikgyugh, Nigavan and Rya Taza villages of Aragatsotn Province are closed.
Saravan-"Zanger" roadway is difficult to pass.
Black ice is formed on Goris-Kapan and Tigranashen-Zangakatun roadways.
According to the information received from the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Stepantsminda-Larsi highway is closed for all types of vehicles.