Բակո Սահակյանն ու Արթուր Վանեցյանն այցելել են արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի հարավային հատված
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 27-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հետ միասին այցելել է արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի հարավային հատված, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին և տիրող իրավիճակին:
Այնուհետև Նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել բանակաշինության մի շարք խնդիրների շուրջ և կոնկրետ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, ԱԱԾ տնօրեն Սամվել Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха вместе с директором СНБ Армении посетил арцахо-азербайджанскую границу
27 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с директором Службы национальной безопасности Республики Армения Артуром Ванецяном посетил южный участок арцахо-азербайджанской границы, на месте ознакомился с ходом службы военнослужащих и текущей ситуацией. Об этом сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Затем президент провел рабочее совещание по ряду вопросов армейского строительства и дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
Президента сопровождали министр обороны Республики Арцах Карен Абрамян, директор СНБ Самвел Шахраманян, другие должностные лица.