Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 2-ին՝ ժամը 00:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի Գորիս-Սիսիան հատվածը (կան կուտակված ավտոմեքենաներ) փակ են կցորդիչով բեռնատարների համար, իսկ մարդատարների համար՝ դժվարանցանելի:
Դժվարանցանելի են Կարմիրի լեռնանցքըՏավուշի մարզի Բերդ-Ճամբարակ, Արագածոտնի մարզի Չքնաղ-Ձորագլուխ, Արայի-Վարդենուտ, Քուչակ-Ծաղկաշեն, Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջանների միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհներին, Լոռու մարզի Ստեփանավան-Վանաձոր ավտոճանապարհի 17-20-րդ կմ-երին, Սպիտակի ոլորաններում և Մ-2 ավտոճանապարհի «Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:

Roadways that are closed and difficult to pass
According to the Ministry of ES of RA on March 2 by 00:00 some roads in Armenia are closed and difficult to pass.
Sotk-Karvachar and Goris-Sisian roadways are closed for trailer trucks and difficult to pass for passenger cars.
Karmir Pass, Berd-Chambarak, Chknagh-Dzoraglukh, Arayi-Vardenut, Kuchak-Tsaghkashen roadways, as well as intercommunity roadways of Ashotsk and Amasia regions of Shirak Province are difficult to pass.
Black ice is formed on all the roadways of Syunik Province, on Stepanavan-Vanadzor (17-20 km) roadway of Lori Province, on Spitak turns and on "Zanger" part of M-2 roadway.