Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 2-ին՝ ժամը 00:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի Գորիս-Սիսիան հատվածը (կան կուտակված ավտոմեքենաներ) փակ են կցորդիչով բեռնատարների համար, իսկ մարդատարների համար՝ դժվարանցանելի:
Դժվարանցանելի են Կարմիրի լեռնանցքըՏավուշի մարզի Բերդ-Ճամբարակ, Արագածոտնի մարզի Չքնաղ-Ձորագլուխ, Արայի-Վարդենուտ, Քուչակ-Ծաղկաշեն, Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջանների միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհներին, Լոռու մարզի Ստեփանավան-Վանաձոր ավտոճանապարհի 17-20-րդ կմ-երին, Սպիտակի ոլորաններում և Մ-2 ավտոճանապարհի «Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:

Министерство ЧС РА сообщает, что 2-го марта по положению на 00:00 часов в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Автодороги Сотк-Карвачар и Горис-Сисиан закрыты для грузовиков с прицепом, а для легковых-труднопроходимы.
Труднопроходимы Кармирский перевал, автодороги Берд-Чамбарак, Чкнах-Дзораглух, Ара-Варденут, Кучак-Цахкашен  и  межобщинные автодороги регионов Амасия и Ашоцк Ширакского марза.
На автодорогах Сюникского марза, поворотах Спитака, автодороге Степанаван-Ванадзор (17-20 км) и на участке "Зангер" автодороги М-2 местами наблюдается гололедица.