Նիկոլ Փաշինյանը հարցաքննվել է Մարտի 1-ի գործով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր այցելել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի «Շենգավիթ» նստավայր: Նիկոլ Փաշինյանը՝ որպես վկա, հարցաքննվել է «Ելք» դաշինքի անդամների և Արթուր Այվազյանի միջև 2017 թ. ԱԺ ընտրություններից 2 օր առաջ՝ մարտի 31-ին, տեղի ունեցած միջադեպի գործով դատական նիստի շրջանակում:
Հարցաքննության ավարտից հետո վարչապետ Փաշինյանն, ի պատասխան լրագրողի հարցին, թե ինչու է որոշել ներկայանալ դատարան, նշել է. «Դա ե՞ս եմ որոշում: Ես կարծում եմ, որ Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացի, երբ ծանուցվում է քննիչի կամ դատարանի կողմից, պետք է ներկայանա»:
Անդրադառնալով Մարտի 1-ի գործի շրջանակում իր հարցաքննվելու մասին հարցին՝ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է. «Այո, այդ թվում՝ այս դատարանում»:

Пашинян в качестве свидетеля дал показания в суде (фотографии)
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня посетил суд общей юрисдикции административного района Шенгавит города Ереван. Никол Пашинян в качестве свидетеля дал показания по делу об инциденте, произошедшем между членами блока "Выход" и Артуром Айвазяном 31 марта 2017 года, за два дня до выборов в Национальное Собрание Армении.
После дачи показаний премьер-министр Пашинян в ответ на вопрос журналиста о том, почему он решил явиться в суд, отметил: "Разве это я решил? Я считаю, что любой гражданин Армении, когда получает уведомление от следователя или судьи, обязан явиться в суд".
Коснувшись вопроса о том, был ли он допрошен в рамках дела 1 марта, Никол Пашинян сказал: "Да, в том числе в этом суде".