Հրազենային վիրավորում ստացած պայմանագրային զինծառայողը մահացել է
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունից ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ  2019թ. ապրիլի 18-ին՝ ժամը 08:20-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող Նարեկ Կարենի Սաֆարյանը զորամասի զինանոցում ինքն իրեն պատճառել է հրազենային մարմնական վնասվածք: Վերջինս տեղափոխվել է «Միքայելյանի անվան վիրաբուժության ինստիտուտ»:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով, կազմվել է քննչական խումբը, որը, ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնի պետ Մ.Ավագյանի գլխավորությամբ, մեկնել է դեպքի վայր:
Կատարվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական գործողություններ:
Անհրաժեշտ բժշկական միջամտություն ցուցաբերելու ժամանակ՝ ապրիլի 18-ին՝ ժամը 11:35-ի սահմաններում, գրանցվել է Նարեկ Սաֆարյանի կենսաբանական մահը:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Раненный в Ереване военнослужащий скончался
В четвертый гарнизонный следственный отдел Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении из Военной полиции минобороны РА поступило сообщение о том, что 18 апреля 2019 года, около 08:20, военнослужащий-контрактник N-ской воинской части МО РА Н.С. в оружейном складе воинской части нанес себе огнестрельное ранение. Как сообщает пресс-служба СК Армении, он был доставлен в Институт хирургии им. Микаеляна.
Как передает Panorama.am, из СК РА сообщили, что по факту инцидента возбуждено уголовное дело по признакам статьи 110 УК Армении ("Доведение до самоубийства"). Сформированная следственная группа во главе с начальником четвертого гарнизонного следственного отдела М. Авагяном отправилась на место происшествия, которое находится в одной из дислоцированных в Ереване воинских частей.
Проводятся неотложные следственные и процессуальные действия.
В ходе оказания необходимой медицинской помощи, около 11:35, была констатирована биологическая смерть Н. С. Предварительное следствие продолжается.