Աննա Հակոբյանը «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի տնօրենի հետ քննարկել է համագործակցության ուղիները
ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանն ապրիլի 27-ին հյուրընկալել է Ամերիկայի հայ իրավաբանների միության (Armenian Bar Association) կառավարման խորհրդի ներկայացուցիչներ, հայտնի իրավաբաններ Կարո Ղազարյանին, Գառնիկ Քերքոնյանին և  «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Րաֆֆի Դուդակլյանին, հայտնում է News.am-ը: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել «Իմ քայլը» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ղազարյանը:
Կարո Ղազարյանն ու Գառնիկ Քերքոնյանը մանրամասն ներկայացրել են իրենց գործունեությունն ու ցանկություն հայտնել իրավական ոլորտում համագործակցել «Իմ քայլը» հիմնադրամի հետ: Աննա Հակոբյանը շնորհակալություն հայտնելով, առաջարկել է ի թիվս մի շարք այլ ծրագրերի, «Իմ քայլը» հիմնադրամի կրթական ծրագրի շրջանակում իրավական ոլորտում կազմակերպել վերապատրաստման դասընթացներ հայ ուսանողների համար:
Գարո Ղազարյանը շեշտել է, որ իրենց միությունը մի շարք կրթական ծրագրեր է իրականացրել Երևանի պետական համալսարանի  (ԵՊՀ) և Արցախի պետական համալսարանի (ԱՊՀ) հետ, հետևաբար այդ ոլորտում համագործակցությունը կարող է լուրջ արդյունքներ ունենալ:

Анна Акопян обсудила с представителями Armenian Bar Association вопросы сотрудничества в сфере образования
Супруга премьер-министра, глава Совета попечителей фондов "Мой шаг" и "City of smile" Анна Акопян 27 апреля приняла представителей Совета управляющих Ассоциации  армянских юристов Америки (Armenian Bar Association),  известных юристов Каро Казаряна, Гарника Керконяна и исполнительного директора фонда "Туфенкян" Раффи Дудакляна. На встрече также присутствовал исполнительный директор фонда "Мой шаг" Ованес Казарян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в офисе Анны Акопян, Каро Казарян и Гарник Керконян подробно представили свою деятельность и выразили желание сотрудничать с фондом "Мой шаг" в юридической сфере. В свою очередь, Анна Акопян, поблагодарив за это намерение, предложила, в  числе  других проектов,  в рамках образовательной программы фонда "Мой шаг" организовать  для армянских студентов курсы переподготовки  в правовой сфере.
Каро Казарян подчеркнул, что их ассоциация осуществила ряд образовательных программ совместно  с Ереванским государственным университетом  и Арцахским государственным университетом, поэтому сотрудничество в этой области может принести серьезные результаты.