Մասիս Մայիլյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Արգենտինայի խորհրդարանում
Ապրիլի 30-ին ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանի գլխավորած Արցախի Հանրապետության պատվիրակությունը Արգենտինայի խորհրդարանում հանդիպում է ունեցել Բուենոս Այրեսի նախկին քաղաքապետ, Արգենտինայի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի քարտուղար, իշխող կոալիցիայի մաս կազմող «Ռադիկալների քաղաքացիական միություն» կուսակցության անդամ Ֆակունդո Սուարես Լաստրայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում Մասիս Մայիլյանը ներկայացրել է Արցախի պատվիրակության այցի նպատակները: Անդրադարձ է կատարվել նաև հարավկովկասյան տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին ու կայունության հաստատման հեռանկարներին:
Նույն օրը Արցախի պատվիրակությունը հանդիպել է Արգենտինայի նախկին արտաքին գործերի նախարար, ազդեցիկ «Արդարության կուսակցության» նախագահ, Հարավային Ամերիկայի երկրների ընդհանուր տնտեսական գոտու (Mercosur) խորհրդի անդամ Խորխե Թայանայի հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման ու Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչման գործընթացներին։ Կողմերը նաև քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Глава МИД Арцаха провел встречи в парламенте Аргентины
30 апреля делегация Республики Арцах, возглавляемая министром иностранных дел Масисом Маиляном, провела в парламенте Аргентины встречу с Факундо Суарес Ластра - бывшим мэром Буэнос-Айреса, секретарем Комиссии по внешним связям аргентинского парламента, членом партии "Гражданский радикальный союз", входящей в правящую коалицию.
В ходе встречи Масис Маилян представил цели визита арцахской делегации. Участники беседы коснулись также ситуации в регионе Южного Кавказа и перспектив установления стабильности.
В тот же день делегация Арцаха встретилась с Хорхе Таяна - бывшим министром иностранных дел Аргентины, председателем влиятельной "Партии справедливости", членом Совета МЕРКОСУР - общей экономической зоны стран Южной Америки.
В ходе встречи были обсуждены процессы мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и международного признания Республики Арцах. Стороны обсудили также ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.