Արցախի Հանրապետության Նախագահն ընդունել է «Հայրենասեր ուսանող» ֆորումի մասնակիցներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 4-ին ընդունել է «Հայրենասեր ուսանող» խորագիրը կրող միջբուհական ուսանողական ֆորումի մասնակիցներին:
Ջերմ և անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են Արցախի պետականաշինությանը, անվտանգությանը և բանակաշինությանը, արտաքին քաղաքականությանը, սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է նման նախաձեռնությունների անցկացումն Արցախում՝ հույս հայտնելով, որ դա կկրի պարբերական բնույթ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձիք:

Президент Республики Арцах принял участников форума "Патриотичный студент"
4 мая президент Республики Арцах Бако Саакян принял участников межвузовского студенческого форума "Патриотичный студент".
В теплой и непосредственной атмосфере был затронут ряд вопросов, касающихся государственного и армейского строительства, безопасности, внешней политики, социально-экономического развития Арцаха.
Президент Саакян отметил важность проведения подобных инициатив, выразив надежду, что они будут носить регулярный характер.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта Нарине Агабалян, другие должностные лица.