Արցախի Հանրապետության Նախագահն ընդունել է «Հայրենասեր ուսանող» ֆորումի մասնակիցներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 4-ին ընդունել է «Հայրենասեր ուսանող» խորագիրը կրող միջբուհական ուսանողական ֆորումի մասնակիցներին:
Ջերմ և անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են Արցախի պետականաշինությանը, անվտանգությանը և բանակաշինությանը, արտաքին քաղաքականությանը, սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է նման նախաձեռնությունների անցկացումն Արցախում՝ հույս հայտնելով, որ դա կկրի պարբերական բնույթ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձիք:

Artsakh Republic President Received Participants of the “Patriotic Student” Forum
On 4 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the participants of the "Patriotic Student" university student forum.
A range of issues on the Artsakh state-building, security and army-building, foreign policy, social and economic development were touched upon in a warm and informal atmosphere.
President Sahakyan stressed the importance of such initiatives in Artsakh voicing his hope that they would be recurrent in nature.
Minister of education, science and sport Narine Aghabalyan and other officials partook at the meeting.