Նախագահ Սարգսյանի հրավերով Հայաստան կժամանի ֆրանսիական «Դասո սիստեմս» ընկերության պատվիրակությունը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով Հայաստան կայցելի ֆրանսիական հայտնի «Դասո սիստեմս» («Dassault systemes») ընկերության պատվիրակությունը, որի կազմում են ընկերության փոխնախագահ, Քրիստիան Նաղդանը և ակադեմիական ծրագրերի գլխավոր տնօրեն Զևիեր Ֆոժերը:
2018 թվականի նոյեմբերին, ինչպես նաև 2019 թվականի փետրվարին Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցերի շրջանակում նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպումներ էր ունեցել ընկերության ղեկավարության հետ՝ առաջարկելով դիտարկել համագործակցության հնարավորությունները: Կողմերն ընդգծել էին կրթության, գիտության, տեխնոլոգիաների ոլորտներում փոխգործակցության մեծ ներուժն ու համատեղ ծրագրեր իրականացնելու պատրաստակամություն հայտնել, ինչպես նաև պայմանավորվել ընկերության ներկայացուցիչների՝ Հայաստան այցելության մասին։
Կյանքի կոչելով պայմանավորվածությունը՝ «Դասո սիստեմս»-ի պատվիրակությունը մայիսի 9-ին կժամանի Հայաստան: Ընկերության ներկայացուցիչները հանդիպումներ կունենան նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ, կայցելեն Երևանի պետական համալսարան, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան, «Այբ» դպրոց, «Քվանտ» վարժարան, «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերություն, ԹՈՒՄՈ ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն, «PicsArt» և «ԲեթԿոնստրակտ» ընկերություններ, կհանդիպեն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն ընկերության կողմից Հայաստանում հնարավոր ծրագրերի ու համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորությունները:
«Դասո սիստեմս»-ը գործում է«Dassault Group» ֆրանսիական հանրահայտ ընկերության կազմում: Այն ծրագրային ապահովում է տրամադրում ռազմարդյունաբերական ոլորտին, մասնավորապես, ավիացիոն–տիեզերական, պաշտպանական, էներգետիկ համակարգերի համար։ Խումբը գործունեություն է ծավալում նաև լոգիստիկ համակարգերի, էլեկտրական հիբրիդային տրանսպորտային միջոցների, անշարժ գույքի և այլ բնագավառներում:

По приглашению президента РА в Армению прибудет делегация французской компании ''Дасо Системс''
По приглашению президента РА в Армению прибудет делегация французской компании ''Дасо Системс'', в составе которой - вице-президент компании Кристиан Нагдан и генеральный директор академических программ ЗевиерФожер, передает Арменпресс, со ссылкой на управление по связям с общественностью аппарата президента Армении.
В ноябре 2018 года, а также в феврале 2019 года в рамках рабочих визитов во Францию президент Армен Саркисян встречался с руководством компании и предложил рассмотреть возможности сотрудничества. Сторонами был  подчеркнут большой потенциал сотрудничества в сферах образования, науки, технологий и была выражена готовность к реализации совместных программ, а также достигнута договоренность о визите представителей компании в Армению.
Претворяя в жизнь договоренность, делегация ''Дасо Системс''  9 мая прибудет в Армению. Представители компании проведут встречи с президентом Арменом Саркисяном, секретарем Совета безопасности Арменом Григоряном, посетят Ереванский государственный университет, французский университет в Армении, школу ''Айб'', гимназию ''Квант'', компанию ''Синопсис Армения'', центр креативных технологий ''Тумо'', компании ''Pics Art'' и ''Бетконстракт'', встретятся с представителями компаний информационных технологий.
В ходе встреч будут обсуждены возможности реализации компанией возможных программ и совместных проектов в Армении.
Компания ''Дасо Системс'' действует в составе известной французской компании ''Dassault Group''. Она предоставляет программное обеспечение военно-промышленной сфере, в частности, для авиационно-космической, оборонной, энергетической систем. Группа также работает в сфере логистических систем, электрических гибридных транспортных средств, недвижимости и других областях.