Հայաստանը մասնակցել է Հաագայի գինու փառատոնին
Մայիսի 13-ին Հաագայի Crown Plaza Promenade հյուրանոցային համալիրում տեղի ունեցավ Dimplomat Magazine-ի կողմից կազմակերպված ամենամյա Diplomats Wine Extravaganza փառատոնը, որին առաջին անգամ ներկայացված էր Հայաստանը՝ ի դեմս Royal Beverages Group ընկերության կողմից ներմուծվող հայկական արտադրության գինու, կոնյակի և օղու լայն տեսականու։
Գինու փառատոնին մասնակցեց Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Տիգրան Բալայանը, ով շնորհակալություն հայտնեց  Royal Beverages Group-ի ղեկավարությանը՝ հայկական տաղավարը լավագույնս կահավորելու և հայկական արտադրանքի լայն տեսականին հավուր պատշաճի ներկայացնելու համար։ Դեսպան Բալայանի բնորոշմամբ Diplomats Wine Extravaganza փառատոնին առաջին անգամ Հայաստանի՝ նման ներկայանալի կերպով մասնակցությունը դեսպանության և հայ համայնքի համագործակցության օրինակելի դրսևորումներից է։
Փառատոնի այցելուները դրական գնահատեցին հայկական ալկոհոլային արտադրանքը՝ ընդգծելով, որ ներկայացված երկրներից Հայաստանն առանձնանում էր իր հարուստ տեսականիով, բարձր մակարդակի պատրաստվածությամբ և յուրօրինակ դիզայնով։
Diplomats Wine Extravaganza փառատոնին մասնակցում էին ալկոհոլի ներմուծմամբ զբաղվող մի շարք ընկերություններ, սոմելիեներ, հյուրանոցային և ռեստորանային ցանցերի ներկայացուցիչներ։

Armenia Participates in Wine Festival in Hague
Diplomats Wine Extravaganza festival, organized by Dimplomat Magazine, was held in the Crown Plaza Promenade hotel in Hague, in which Armenia was represented for the first time in the person of broad range of wine, brandy and vodka products imported by the Royal Beverages Group, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The wine festival was attended by Armenia’s Ambassador to the Netherlands Tigran Balayan who in his remarks thanked the Royal Beverages Group executives for equipping at best the Armenian pavilion and properly presenting the broad types of Armenian products.
The visitors of the festival positively assessed the Armenian alcoholic products, stating that among the countries presented Armenia was distinguished with its rich range of products, high level of preparedness and unique design.