Հայաստանը մասնակցել է Հաագայի գինու փառատոնին
Մայիսի 13-ին Հաագայի Crown Plaza Promenade հյուրանոցային համալիրում տեղի ունեցավ Dimplomat Magazine-ի կողմից կազմակերպված ամենամյա Diplomats Wine Extravaganza փառատոնը, որին առաջին անգամ ներկայացված էր Հայաստանը՝ ի դեմս Royal Beverages Group ընկերության կողմից ներմուծվող հայկական արտադրության գինու, կոնյակի և օղու լայն տեսականու։
Գինու փառատոնին մասնակցեց Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Տիգրան Բալայանը, ով շնորհակալություն հայտնեց  Royal Beverages Group-ի ղեկավարությանը՝ հայկական տաղավարը լավագույնս կահավորելու և հայկական արտադրանքի լայն տեսականին հավուր պատշաճի ներկայացնելու համար։ Դեսպան Բալայանի բնորոշմամբ Diplomats Wine Extravaganza փառատոնին առաջին անգամ Հայաստանի՝ նման ներկայանալի կերպով մասնակցությունը դեսպանության և հայ համայնքի համագործակցության օրինակելի դրսևորումներից է։
Փառատոնի այցելուները դրական գնահատեցին հայկական ալկոհոլային արտադրանքը՝ ընդգծելով, որ ներկայացված երկրներից Հայաստանն առանձնանում էր իր հարուստ տեսականիով, բարձր մակարդակի պատրաստվածությամբ և յուրօրինակ դիզայնով։
Diplomats Wine Extravaganza փառատոնին մասնակցում էին ալկոհոլի ներմուծմամբ զբաղվող մի շարք ընկերություններ, սոմելիեներ, հյուրանոցային և ռեստորանային ցանցերի ներկայացուցիչներ։

Армения приняла участие в винном фестивале в Гааге
В Гаагском гостиничном комплексе Crown Plaza Promenade прошел ежегодный фестиваль Diplomat Magazine, на котором Армения впервые была представлена широким ассортиментом вина, коньяка и водки армянского производства, импортируемого компанией Royal Beverages Group.
Как сообщили "Арменпресс" в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в винном фестивале принял участие и посол Армении в Нидерландах Тигран Балаян, который поблагодарил руководство Royal Beverages Group за наилучшее оснащение армянского павильона и достойное представление широкого ассортимента армянской продукции. По словам посла Балаяна, первое участие Армении в фестивале Diplomats Wine Extravaganza является образцовым проявлением сотрудничества между посольством и армянской общиной.
Посетители фестиваля положительно оценили армянскую алкогольную продукцию, подчеркнув, что из представленных стран Армения выделялась своим богатым ассортиментом, высоким уровнем подготовки и оригинальным дизайном.
В фестивале Diplomats Wine Extravaganza приняли участие ряд компаний, занимающихся импортом алкоголя, сомелье, представители гостиничных и ресторанных сетей.