Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մամուկա Բախտաձեին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունը:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին Վրաստանի ազգային տոնի՝ Պետական անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
Դարերի խորքից եկող հայ-վրացական բարեկամական կապերը մշտապես աչքի են ընկել փոխադարձ հարգանքով և վստահությամբ, ինչն այսօր ամուր հիմք է մեր բազմաոլորտ օրակարգն առավել զարգացնելու և ընդլայնելու համար:
Այդ առիթով բարձր եմ գնահատում մեր միջև պարբերաբար տեղի ունեցող հանդիպումներն ու քննարկումները, որոնք իրապես նոր որակ և բովանդակություն են հաղորդում մեր փոխգործակցությանը։ Վստահ եմ, որ հայ-վրացական ներկայիս բարձր մակարդակի հարաբերությունները կշարունակեն ծառայել ի շահ մեր ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ ամենայն բարիք և նորանոր հաջողություններ, իսկ Վրաստանի եղբայր ժողովրդին՝ երջանկություն, բարօրություն և առաջընթաց»:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Georgian Prime Minister Mamuka Bakhtadze on the national holiday of the country. The Information and Public Relations Department of the Government of Armenia informs on this.
The message reads, as follows:
“I cordially congratulate you and the friendly people of Georgia on the national holiday of Georgia, the State Independence Reinstatement Day.
The centuries-old Armenian-Georgian ties of friendship have always been distinguished by mutual respect and trust, which is a solid basis for the furtherance and expansion of our multifaceted agenda.
On this occasion, I would like to express my appreciation of our regular meetings and discussions, which add new quality and content to our cooperation. I am confident that the high-level Armenian-Georgian relations will continue to strengthen in the best interest of our peoples.
I wish you all the best and every success, as well as happiness, prosperity and progress to the brotherly people of Georgia.”