Հայաստանի նախագահը շնորհավորել է Վրաստանի նախագահին ազգային տոնի առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին երկրի ազգային տոնի՝ Վրաստանի պետական անկախության վերականգնման օրվա առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
«Դարերի ընթացքում հայ-վրացական հարաբերությունները զարգացել են մեր ժողովուրդների եղբայրական կապերի և պատմական ու մշակութային ընդհանրությունների հիման վրա: Գոհունակությամբ ուզում եմ ընդգծել, որ այսօր ձևավորված միջպետական հարաբերություններն այս ամենի ուղղակի արտացոլանքն են»,- նշել է Հանրապետության նախագահը։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ երկու պետությունների միջև բարեկամական հարաբերությունները տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության պահպանման երաշխիք են։
Հանրապետության նախագահը Սալոմե Զուրաբիշվիլիին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ վրացի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում։

Президент Армении поздравил грузинской коллеге с днем независимости Грузии
Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание грузинской коллеге Саломе Зурабишвили в связи с Днем восстановления государственной независимости Грузии. Об этом сообщает департамент инормации президента Армении.
«На протяжении веков армяно-грузинские отношения развивались на основании  братских связей двух народов и исторических и культурных общностях. С удовлетворением хочу подчеркнуть, что нынешние межгосударственные отношения являются прямым выражением всего этого», - говорится в послании.
Армен Саркисян пожелал Саломе Зарубишвили крепкого здоровья и успехов, а грузинскому народу мира и процветания и выразил уверенность в том, что дружественные отношения двух стран являются гарантом безопасности и стабильности в регионе.