Հայաստանի նախագահը շնորհավորել է Վրաստանի նախագահին ազգային տոնի առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին երկրի ազգային տոնի՝ Վրաստանի պետական անկախության վերականգնման օրվա առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
«Դարերի ընթացքում հայ-վրացական հարաբերությունները զարգացել են մեր ժողովուրդների եղբայրական կապերի և պատմական ու մշակութային ընդհանրությունների հիման վրա: Գոհունակությամբ ուզում եմ ընդգծել, որ այսօր ձևավորված միջպետական հարաբերություններն այս ամենի ուղղակի արտացոլանքն են»,- նշել է Հանրապետության նախագահը։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ երկու պետությունների միջև բարեկամական հարաբերությունները տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության պահպանման երաշխիք են։
Հանրապետության նախագահը Սալոմե Զուրաբիշվիլիին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ վրացի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում։

President of Armenia Congratulated President of Georgia
President of Armenia Armen Sarkissian has conveyed a congratulatory message to President of Georgia Salome Zourabichvili on the occasion of the country’s national holiday - the day of restoration of Georgia’s independence. Public Relations Department of the President of the RA informs on this.
“Throughout the centuries, Armenian-Georgian relations have grown based on the fraternal relations and the historical and cultural commonalities of our nations. With satisfaction, I would like to highlight the fact that the established interstate relations are the direct reflection of all this,” the President of Armenia stated.
President Armen Sarkissian expressed certainty that the friendly relations between the two states serve as the guarantee for maintenance of security and stability in the region.