Բակո Սահակյանը հանդիպել է Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի (ԿՈՆԻՖԱ) նախագահ Պեր-Անդերս Բլինդի
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 7-ին հանդիպում է ունեցել Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի (ԿՈՆԻՖԱ) նախագահ Պեր-Անդերս Բլինդի եւ նրա գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ:
Քննարկվել են մեր հանրապետությունում ֆուտբոլի զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիային եւ անձամբ Պեր-Անդերս Բլինդին ԿՈՆԻՖԱ-ի Եվրոպայի առաջնությունն Արցախում անցկացնելու համար՝ ընգծելով, որ միջոցառումը լուրջ խթան կհանդիսանա մեր երկրում այս մարզաձեւի մասսայականացման եւ զարգացման գործում:

Bako Sahakyan Met With President of the Confederation of Independent Football Associations Per-Anders Blind
On 7 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan held a meeting with Per-Anders Blind, president of the Confederation of Independent Football Associations (CONIFA) and members of the delegation headed by him to discuss issues related to the development of football in our republic.
President Sahakyan expressed gratitude to the Confederation of Independent Football Associations and personally to Per-Anders Blind for holding CONIFA European Football Cup in Artsakh stressing that the event would be a serious stimulus for the popularization and development of this sport in our country.