Վրաստանի խորհրդարանի միջանկյալ ընտրություններում հաղթել է իշխող կուսակցության թեկնածուն
Վրաստանի խորհրդարանի միջանկյալ ընտրությունների՝ հունիսի 9-ին Թբիլիսիի Մթածմինդայի ընտրատարածքում կայացած երկրորդ փուլում հաղթել է «Վրացական երազանք» իշխող կուսակցության թեկնածու Լադո Կախաձեն, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Վրաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախնական տվյալների համաձայն՝ Կախաձեն ստացել է ընտրողների ձայների ավելի քան 60 տոկոսը, իսկ նրա մրցակիցը՝ «Ազատ դեմոկրատներ» ընդդիմադիր կուսակցությունից թեկնածու փաստաբան Շալվա Շավգուլիձեն՝ մոտավորապես 40 տոկոսը: Խորհրդարանի միջանկյալ ընտրությունները նշանակվել էին ազատված պատգամավորական մանդատի կապակցությամբ. որը պատկանում էր նախագահական ընտրություններում հաղթած Սալոմե Զուրաբիշվիլիին:

Кандидат от правящей партии Грузии победил на выборах депутата парламента
Кандидат от правящей партии "Грузинская мечта" Ладо Кахадзе победил в воскресенье во втором туре промежуточных парламентских выборах в Мтацминдском избирательном округе в Тбилиси, сообщает Интерфакс
По предварительным данным Центральной избирательной комиссии Грузии, Кахадзе получил более 60% голосов, а его соперник, кандидат от оппозиционной партии "Свободные демократы" адвокат Шалва Шавгулидзе, - около 40% голосов избирателей.
Промежуточные выборы в парламент были назначены в связи с освободившимся депутатским мандатом, который принадлежал победившей на президентских выборах Саломе Зурабишвили.