Բոլորս միասին շուրջպար կբռնենք. Փայլանը` Ստամբուլի քաղաքապետի ընտրությունների մասին
Թուրքիայում ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (ԺԴԿ-HDP) հայ պատգամավոր Կարո Փայլանն անդրադարձել է Ստամբուլի քաղաքապետի ընտրությունների արդյունքներին:
«Մեկ մարդու իշխանությունն այլևս տապալված է: Այս գիշեր բոլորս միասին շուրջպար կբռնենք: Վաղը բոլորս ի գործ՝ միասնաբար կառուցելու ժողովրդավարություն»,- իր պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջում գրել է Փայլանը, փոխանցում է Ermenihaber-ը:
Ըստ նրա` այս անգամ ընտրողները, մանավանդ HDP-ական ընտրողները, ավելի վճռաբար տրամադրված են գնացել ընտրության։ Եվ այս ընտրության ամենադրական արդյունքն այն է, որ Թուրքիայում արդեն խարխլվել են մեկ մարդու իշխանության հիմքերը:

"Власть одного человека отныне рухнула": Каро Пайлян о выборах мэра Стамбула
Депутат Великого национального собрания (парламента) Турции от прокурдской Демократической партии народов Каро Пайлян (Garo Paylan) прокомментировал итоги выборов мэра Стамбула.
На своей официальной странице в соцсети Facebook Каро Пайлян, в частности, отметил:
"Власть одного человека отныне рухнула. В эту ночь будем все вместе праздновать. Завтра – за дело. Мы все вместе будем строить демократию".
Как сообщает Panorama.am со ссылкой на "Ermenihaber.am", по его словам, в этот раз избиратели, особенно сторонники прокурдской Демократической партии народов, принимали активное и решительное участие в голосовании.