Վրաստանի ՆԳ նախարարն ասել է, թե երբ պաշտոնաթող կլինի
Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Գեորգի Գախարիան, որի հրաժարական են պահանջում Թբիլիսում հազարավոր ցուցարարներ արդեն մոտ մեկ շաբաթ, հայտարարել է, որ  պաշտոնից կհեռանա, երբ իր անձը վնաս հասցնի կառավարող թիմին, փոխանցում է Sputnik-Грузия-ն:
Թբիլիսիում հանրահավաքների մասնակիցները Գախարիային մեղադրում են հունիսի լույս 21-ի գիշերն ակցիան դաժանորեն ցրելու մեջ. ՆԳՆ-ն ակցիայի մասնակիցների դեմ կիրառել էր արցունքաբեր գազ և ռետինե գնդակներ: Ոստիկանությունը ակցիան ցրելու գործողությունն սկսել է խորհրդարանի շենքի գրոհին դիմադրելուց երկու ժամ անց: Անկարգությունների հետևանքով տուժել 240 մարդ, այդ թվում՝ 80 ոստիկան:
«Ինձ համար հրաժարականը խնդիր չէ, ես կարող եմ հեռանալ վաղը, վաղը չէ մյուս օրը կամ մյուս օրը չէ մյուս օրը … Հենց որ ես՝ որպես այս (ՆԳՆ-ի ղեկավարի – խմբ.) պաշտոնում գործող անձ, վնասաբեր գործոն դառնամ թիմի համար, մենք կլուծենք այդ հարցը»,- ասել է Գախարիան՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ինչու է ինքը մնում այդ պաշտոնում, չնայած մարդկանց պահանջին:

Глава МВД Грузии сказал, когда уйдет в отставку
Министр внутренних дел Грузии Георгий Гахария, отставки которого почти неделю требуют тысячи протестующих в Тбилиси, сказал, что покинет свою должность, как только его персона будет наносить вред правящей команде, передает Sputnik-Грузия.
Митингующие в Тбилиси обвиняют Гахария в жестоком разгоне акции в ночь на 21 июня, тогда МВД применило против участников акции слезоточивый газ и резиновые пули. Полиция начала разгон спустя два часа сдерживания штурма здания парламента. В результате беспорядков пострадали 240 человек, в том числе 80 полицейских.
"Для меня отставка не проблема, я могу уйти завтра, послезавтра или после-послезавтра... Как только я, как действующий с этой позиции человек (главы МВД - ред.), стану вредоносным фактором для команды, мы решим этот вопрос", - сказал Гахария, отвечая на вопрос, почему он остается на этой должности, несмотря на требование людей.