Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Ջասթին Թրյուդոյին Կանադայի օրվա կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին Կանադայի օրվա կապակցությամբ: Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ ու լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Կանադայի օրվա կապակցությամբ:
Անցյալ տարի Հայաստան կատարած Ձեր պաշտոնական այցը նոր մակարդակի բարձրացրեց մեր երկրների և ժողովուրդների միջև հարաբերությունները` հիմնված փոխադարձ վստահության և համակրանքի վրա: Ջերմությամբ եմ հիշում մեր երևանյան հանդիպումները, որոնք ի հայտ բերեցին երկկողմ համագործակցության զարգացման ներուժն արդյունքի վերածելու մեր փոխադարձ ձգտումը:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ նաև երախտագիտությամբ նշել այն զգալի դերը, որը մեր հարաբերություններում կատարում է կանադահայ համայնքը: Նրա տպավորիչ վերելքն ու նվաճումները լավագույնս վկայում են այն մասին, որ Կանադան ավանդապես սատարում և առաջ է մղում հումանիզմի, հավասարության և ժողովրդավարության գաղափարներն ու սկզբունքները:
Ընդունեք խնդրեմ առողջության, հաջողության և քաղաքական նորանոր հաղթանակների իմ մաղթանքները Ձեզ և խաղաղության, առաջընթացի և բարօրության մաղթանքներս Կանադայի բարեկամ ժողովրդին»:

Никол Пашинян поздравил Джастина Трюдо с Днем Канады
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Канады Джастину Трюдо по случаю Дня Канады.
“От имени народа Армении и от себя лично направляю Вам теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю Дня Канады.
Ваш официальный визит в Армению в прошлом году поднял основанные на взаимном доверии и симпатии отношения между нашими странами и народами на новый уровень. С теплотой вспоминаю наши встречи в Ереване, которые выявили наше обоюдное стремление превратить потенциал развития двустороннего сотрудничества в ощутимый результат.
Пользуясь случаем, я также хотел бы с благодарностью отметить значительную роль, которую играет армянская община Канады в наших отношениях. Ее впечатляющий прогресс и достижения являются лучшим свидетельством того, что Канада традиционно поддерживает и продвигает идеи и принципы гуманизма, равенства и демократии.
Примите, пожалуйста, мои пожелания здоровья, успехов и новых политических побед Вам и мира, прогресса и процветания дружественному народу Канады”.