Ռուս սահմանապահներն ու ՊԵԿ աշխատակիցները ՀՀ տարածք թմրանյութ ներմուծելու փորձ են կանխել
Ռուս սահմանապահները հայ-իրանական սահմանի «Ագարակ» անցակետում ՀՀ ՊԵԿ աշխատակիցների հետ համագործակցությամբ կանխել են ՀՀ տարածք թմրանյութ ներմուծելու փորձը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ-ում ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության մամուլի ծառայությունից, Իրանից Հայաստան ժամանող ՀՀ քաղաքացիներից մեկի անձնական խուզարկության արդյունքում հայտնաբերվել է 190 գրամ կշռող սպիտակ գույնի բյուրեղանման զանգված՝ ենթադրաբար «Մետամֆիտամին» տեսակի թմրանյութ:
Այս պահին Հայաստանի համապատասխան մարմինները իրականացնում են համալիր միջոցառումներ՝ հանցագործության բոլոր հանգամանքները պարզելու համար:

На армяно-иранской границе российские пограничники задержали наркокурьера
В минувшие выходные, в пункте пропуска "Агарак" (Сюникская область), сотрудники Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения, совместно с коллегами из Комитета государственных доходов Армении пресекли попытку контрабанды наркотиков на территорию республики.
Как сообщает News.am со ссылкой на пресс-службу ПУ ФСБ в Армении, в процессе пограничного контроля лиц, следующих из Исламской Республики Иран, у одного из граждан Республики Армении, в ходе личного досмотра было обнаружено кристаллообразное вещество белого цвета в целлофановой упаковке, предположительно "метамфетамин", весом более 190 грамм.
В настоящее время компетентные органы Республики Армения проводят комплекс мероприятий по установлению всех обстоятельств совершения преступления.