Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Շառլ Միշելին Եվրոպայի խորհրդի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շառլ Միշելին Եվրոպայի խորհրդի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ: Վարչապետի ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Եվրոպական խորհրդի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Հայաստանը մեծապես արժևորում է Եվրոպական միության և անդամ երկրների հետ գործընկերային հարաբերությունները, որոնք թևակոխեցին զարգացման նոր փուլ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ստորագրմամբ։
Ցանկանում եմ վերահաստատել Հայաստանի կառավարության հանձնառությունը՝ ապահովելու համաձայնագրի արդյունավետ կիրարկումը՝ մեր կողմից որդեգրված բարեփոխումների օրակարգին համահունչ։
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք է՛լ ավելի խորացնել ՀՀ-ԵՄ գործընկերությունը` միտված մեր քաղաքացիների համար շոշափելի արդյունքների գրանցմանը»:

Пашинян поздравил Шарля Мишеля с избранием на пост председателя Европейского совета
Премьер-министр Армении направил поздравительное послание Шарлю Мишелю в связи с его избранием на пост председателя Европейского совета. "Сердечно поздравляю Вас с избранием на пост председателя Европейского совета.
Армения придает большое значение партнерским отношениям с Европейским союзом и государствами-членами ЕС. Эти отношения вступили в новый этап развития подписанием Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве.
Хочу подтвердить приверженность правительства Армении обеспечению эффективной реализации соглашения в соответствии с принятой нами программой реформ.
Надеюсь, совместными усилиями мы сможем еще более углубить партнерство между Арменией и ЕС, направленное на достижение ощутимых результатов для наших граждан", - сказано в послании.