Նախագահ Սարգսյանը Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանություն
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային տոնի նախօրեին այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանություն:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպան Ժոնաթան Լաքոտին, դեսպանության անձնակազմին և ի դեմս նրանց՝ Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին՝ Ազգային տոնի առթիվ` մաղթելով բարօրություն, երջանկություն, հաջողություն:
Դեսպան Լաքոտի հետ հանդիպմանն անդրադարձ է եղել հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների օրակարգին, Հանրապետության նախագահի՝ վերջերս Ֆրանսիա կատարած այցին:
Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ, որպես երկու երկրների միջև մշտական բարեկամության խորհրդանիշ, նախագահ Սարգսյանը դեսպան Լաքոտին է հանձնել «Արվեստի խաղաղությունը» կազմակերպության հիմնադիր նախագահ, նկարիչ Դանիել Վարուժան Հեճինյանի հեղինակած` «Ազնավուր. Կամուրջ բարեկամության» կտավը՝ Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին փոխանցելու նպատակով:

Президент Армении вручил послу Франции картину "Азнавур Мост дружбы"
Накануне Национального праздника Французской Республики президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня посетил посольство Франции в Армении.
Как сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу президента РА, Армен Саркисян поздравил по случаю Национального дня посла  Джонатана Лакотта, сотрудников дипмиссии и в их лице – дружественный народ Франции, пожелав благополучия, счастья и успехов.
В ходе  встрече с послом Лакоттомобсуждались повесткаармяно-французских отношений, а также недавний визитпрезидента во Францию.
По случаю национального праздника Франции и в качестве символа постоянной дружбы между двумя странами президент Армении вручил послу Франции картину "Азнавур Мост дружбы" - для  передачи ее  президенту Французской Республики Эммануилу Макрону. Автор полотна - основательорганизации "Мир искусства", художник Даниэль Варужан Эчинян.