ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է բուլղարացի պատգամավորներին
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը օգոստոսի 7-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի ուղեկցությամբ Արցախ ժամանած Բուլղարիայի Ազգային ժողովի  պատգամավորներ Վալերի Սիմեոնովին, Իորդան Ապոստոլովին:
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը խոսել են նախօրեին Ստեփանակերտում տեղի ունեցած համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի բացման արարողության մասին և պատրաստակամություն հայտնել՝ աջակցել եղբայրական հայ ազգին՝ իրենց բոլոր նախաձեռնություններում:
Այնուհետև կողմերը քննարկել են Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանաղարաբաղյան հակամարտությանը, սպորտի և մշակույթի միջոցով ազգերի ինտեգրման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:

Спикер парламента Арцаха принял болгарских депутатов
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 7-го августа принял депутатов Народного собрания Болгарии Валерия Семенова и Йордана Апостолова, прибывших в Арцах в сопровождении заместителя председателя Национального собрания Республики Армения Лены Назарян.
В ходе встречи гости обсудили состоявшуюся накануне в Степанакерте церемонию открытия 7-ых Панармянских летних игр и выразили готовность содействовать братской армянской нации во всех начинаниях.
Затем стороны обсудили вопросы, касающиеся внешней политики Арцаха, азербайджано-карабахского конфликта, а также возможностей интеграции наций посредством спорта и культуры.