ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է բուլղարացի պատգամավորներին
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը օգոստոսի 7-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի ուղեկցությամբ Արցախ ժամանած Բուլղարիայի Ազգային ժողովի  պատգամավորներ Վալերի Սիմեոնովին, Իորդան Ապոստոլովին:
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը խոսել են նախօրեին Ստեփանակերտում տեղի ունեցած համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի բացման արարողության մասին և պատրաստակամություն հայտնել՝ աջակցել եղբայրական հայ ազգին՝ իրենց բոլոր նախաձեռնություններում:
Այնուհետև կողմերը քննարկել են Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանաղարաբաղյան հակամարտությանը, սպորտի և մշակույթի միջոցով ազգերի ինտեգրման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:

Ashot Ghoulyan, President of the Republic of Artsakh NA, received Members of the Bulgarian National Assembly Valery Simeonov and Iordan Apostolov, who arrived in Artsakh accompanied by the Vice-President of the Republic of Armenia National Assembly Lena Nazaryan.
During the meeting the guests spoke about the opening ceremony of the 7th Pan-Armenian Summer Games held in Stepanakert the previous day and expressed willingness to support the friendly Armenian nation in all their initiatives.
Then the sides discussed foreign policy of Artsakh, the Azerbaijani-Karabakh conflict and issues related to the integration of nations through sport and culture.