ՀՀ ԱԽ քարտուղարը մտահոգիչ է համարում գաղտնի փաստաթղթերի արտահոսքը
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի կարծիքով` լավ կլիներ, որ լրատվամիջոցի ձեռքերում չհայտնվեին մարտի 1-ի իրադարձությունների վերաբերյալ քննչական գաղտնի փաստաթղթերը: Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 8-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշել է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով բրիտանական BBC-ի ռուսական ծառայության՝ մարտի 1-ի իրադարձությունների վերաբերյալ հրապարակմանը:
«Բնականաբար, մեզ մտահոգում է: Մեզ համար կարևոր է, որ գաղտնի տեղեկության որևէ արտահոսք չլինի, որովհետև գաղտնիություն նշանակում է անվտանգություն և ապահովվածություն:  Պետք է հետաքննել, ուսումնասիրել և հասկանալ, թե ինչպես են այդ փաստաթղթերը հայտնվել լրատվամիջոցի ձեռքերում», - ասել է Գրիգորյանը:
ՀՀ ԱԽ քարտուղարի խոսքով` իրենք ամեն ինչ անում են, որպեսզի որևիցե արտահոսք չլինի և դրա համար կան մեխանիզմներ ու օրենք:

Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan thinks it would be better if the secret investigative documents on March 1 case did not appear in the hands of media. Grigoryan has expressed concern over the fact that the secret information appeared in the hands of the Russian service of BBC. He has mentioned about this during his talks with the journalists today on August 08, Armenpress reported.
“Of course, we are concerned. It’s important for us that there is no leak of secret information because confidentiality means security and safety. It’s necessary to investigate and understand how those documents appeared in the hands of the media”, Grigoryan said.