Երևանն այս ամռանը դարձել է ռուսաստանցիների նախընտրելի արտասահմանյան ուղղությունը
Երևանը 2019թ. ամառվա ընթացքում եղել է Ռուսաստանցիների կողմից արտասահման այցելության նախընտրելի վայրը: Դեպի Երևան ուղղությունների դինամիկան ավելացել է մոտ քառորդ անգամ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, այս մասին հայտնում են Туту.ру ընկերության վիճակագիրները:
Ընկերության մասնագետները հետազոտության են ենթարկել 2019թ. հունիսի 1-ից մինչև հոկտեմբերի 1-ն ընկած բոլոր ավիատոմսերը և դրանք համեմատել 2018թ. ավիատոմսերի հետ:
«Այս ամառվա ամենապահանջված արտասահմանյան ուղղությունը դարձել է Երևանը, այն դեպքում, երբ այս ամառը Վրաստանում անցկացնել ցանկացողների քանակը նվազել է շուրջ 2 անգամ»,- նշել են ընկերության մասնագետները:

Yerevan has been the most preferred summer destination for Russian tourists, with the dynamics of visits growing around a quarter times, RIA Novosti reported citing statistics issued by Tutu.ru, a Russian online travel platform.
Analysts used June 1 – October 1 2019 tickets and bookings and compared it with the previous year’s data.
“Yerevan became the most demanded foreign direction this summer, in the event when the number of those wanting to spend the summer in Georgia decreased nearly twice,” experts of the company said, Armenpress reports.