Երևանն այս ամռանը դարձել է ռուսաստանցիների նախընտրելի արտասահմանյան ուղղությունը
Երևանը 2019թ. ամառվա ընթացքում եղել է Ռուսաստանցիների կողմից արտասահման այցելության նախընտրելի վայրը: Դեպի Երևան ուղղությունների դինամիկան ավելացել է մոտ քառորդ անգամ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, այս մասին հայտնում են Туту.ру ընկերության վիճակագիրները:
Ընկերության մասնագետները հետազոտության են ենթարկել 2019թ. հունիսի 1-ից մինչև հոկտեմբերի 1-ն ընկած բոլոր ավիատոմսերը և դրանք համեմատել 2018թ. ավիատոմսերի հետ:
«Այս ամառվա ամենապահանջված արտասահմանյան ուղղությունը դարձել է Երևանը, այն դեպքում, երբ այս ամառը Վրաստանում անցկացնել ցանկացողների քանակը նվազել է շուրջ 2 անգամ»,- նշել են ընկերության մասնագետները:

Ереван - в топе зарубежных путешествий россиян
Ереван летом стал предпочтительным зарубежным направлением россиян. Динамика направлений в Ереван увеличилась примерно в четверть раза, сообщает Eadaily со ссылкой на статистическую компанию “Туту.ру”.
Специалисты компании провели исследование всех авиабилетов с 1-го июня по 1-ое октября 2019 года и сравнили результаты с 2018 года.
"Самым востребованным зарубежным направлением этого лета стал Ереван, в то время как этим летом количество желающих провести в Грузии сократилось почти вдвое", - отметили специалисты компании.
Доля тех, кто отдохнул этим летом в армянской столице (или еще планирует отдохнуть до конца августа) выросла почти на четверть — с 4,7% до 5,9%.