Անակնկալներ սպասվում են. Ալեքսանդր Եսայանը՝ Հայաստան Օբամայի հնարավոր այցի մասին
Երևանում կայանալիք «WCIT 2019» ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովին մասնակցելու համար Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն արդեն 4 ամիս  բանակցում է ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի գրասենյակի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ, համաժողովի կազմակերպիչ Ալեքսանդր Եսայանը:
«Այս պահին այս առումով ավելին չենք կարող ասել, սակայն կասեմ, որ անակնկալներ սպասվում են»,- շեշտեց Եսայանը:
«WCIT 2019» համաժողովը տեղի է ունենալու Երևանում հոկտեմբերի 6-9-նն ընկած ժամանակահատվածում: Համաժողովը հյուրընկալվում է Հայաստանում՝ ՀՀ կառավարության բարձր հովանու ներքո և աջակցությամբ: ՏՏ համաշխարհային համաժողովը հիմնադրել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքը: «WCIT 2019»-ը կազմակերպում է Առաջատար տեխնոլոգիների ձեռնարկությունների միությունը:

Александр Есаян - о возможном визите Обамы в Армению
Союз ведущих технологических предприятий уже четыре месяца ведет переговоры с офисом бывшего президента США Барака Обамы для участия в XXIII Международном форуме WCIT2019 (IT World Forum) в Ереване.
Как передает "Арменпресс", об этом заявил организатор форума, председатель Союза ведущих IT-предприятий Александр Есаян.
"На данный момент большего сказать не можем, но одно я скажу - ожидаются сюрпризы", - подчеркнул Есаян.
Форум WCIT 2019 пройдет в Ереване с 6 по 9 октября. Форум проходит в Армении под эгидой и при поддержке правительства РА. Всемирный ИТ-форум создал Всемирный альянс информационных технологий и услуг. WCIT 2019 организован Союзом предприятий передовых технологий.