Հադրութում կկայանա Արցախյան գինու վեցերորդ փառատոնը
Սեպտեմբերի 21-ին Հադրութի շրջանի Տող գյուղում կկայանա Արցախյան գինու վեցերորդ փառատոնը: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության զբոսաշրջության վարչության պետ Արտակ Գրիգորյանը:
Նրա խոսքով՝ ի տարբերություն նախորդ տարիների, այս տարվա փառատոնը հետաքրքիր դարձնելու նպատակով նախատեսվում է մի շարք նորություններ ընդգրկել ծրագրում:
«Որոշակի փոփոխություններ են կատարվելու՝ կապված փառատոնի տարածքում գործող սննդի կետերի հետ: Այդ առումով ստեղծվելու են ավելի հարմարավետ պայմաններ այցելուների համար: Բացի դրանից, փոփոխություն է լինելու համերգային ծրագրում: Հուսով ենք՝ կընդլայնվի նաև գինեգործների թիվը: Աշխատանքներ են իրականացվում ոչ միայն  թվի, այլև աշխարհագրության ընդլայնման նպատակով: Համապատասխան կազմակերպությունների կողմից բանակցություններ են տարվում տարբեր երկրներից բրենդներ ներգրավելու ուղղությամբ»,- նշել է Ա. Գրիգորյանը:

В карабахском Гадруте пройдет шестой фестиваль вина
Шестой винный фестиваль состоится 21 сентября в селе Тог Гадрутского района. Об этом в беседе с корреспондентом  "Арцахпресс" заявил начальник управления по туризму министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах Артак Григорян.
По его словам, в отличие от предыдущих лет, чтобы сделать фестиваль этого года интересным, в программу планируется ввести ряд новшеств.
"Будут некоторые изменения в продуктовых точках, действующих на территории фестиваля. В связи с этим будут созданы более комфортные условия для посетителей. Кроме того, произойдут изменения в концертной программе", - сказал А. Григорян.